Armagedon Active-Opole już 18 kwietnia

W kalendarzu imprez sportowych Opola mamy kolejne wydarzenie. Ekstremalny bieg z przeszkodami odbędzie się 18 kwietnia w parku na osiedlu Armii Krajowej.

Armagedon jest wydarzeniem ekstremalnym. Łączy bieg przełajowym z pokonywaniem przeszkód  sztucznych i naturalnych. Zadaniem uczestnika jest oczywiście jego ukończenie z jak najlepszym  wynikiem. Zawodnicy mogą jednak sobie pomagać przy pokonywaniu przeszkód i działać zespołowo (nie dotyczy to wszystkich przeszkód dlatego należy zapoznać się z rule bookiem, który zostanie udostępniony przed zawodami oraz fali Elite).

Na trasie będą znajdowały się nieoznakowane i oznakowane punkty kontrolne. W ramach Armagedonu w Opolu odbędą się trzy biegi:

  • Dzik – około 10 km i około 50 przeszkód do pokonania (limit czasowy: 180 minut) + fala Elite w ramach
  • Loszka – około 5 km i około 30 przeszkód (limit czasowy: 120 minut) + fala Elite w ramach
  • Warchlak – 1 km, bieg przeszkodowy dla rodzin, limit 100 dzieci (limit około 15 minut)

Na trasie Dzika znajdować się będzie co najmniej jeden punkt z wodą. Na dystansie Loszka woda znajdować się będzie na mecie. Na obu tych dystansach udział mogą wziąć osoby, które najpóźniej w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat (osoby niepełnoletnie mogą wystartować tylko i wyłącznie za pisemną zgodą opiekuna prawnego).

Ruszyły już zapisy elektroniczne poprzez formularz na stronie www.rajsportactive.pl/zapisy i potrwają do 14. kwietnia. Jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany będzie można się zapisać osobiście w biurze zawodów w dniu imprezy. Biuro będzie otwarte od godz. 8.30.

Program Armagedon Active-Opole przewiduje strat do biegu Warchlak o godz. 11.00. Godzinę później rywalizację zaczną uczestnicy dystansu Loszka, a o godz. 14.00 na trasę wyruszą „Dziki”.

Fot. Łukasz Kuliberda

Najnowsze artykuły