Baczyński w nowej odsłonie. Opolanie rapują teksty wybitnego poety

Michał Cyprian Jarosz, Jan Stanisław Szczurek oraz Arkadiusz Jacek Kondrowski nagrali płytę „Oddycha Miasto”. To projekt prezentujący poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w rapowej interpretacji.

Na wydanej właśnie płycie opolanie zaprezentowali 15 utworów w rapowo-jazzowej formie. Trio „Baczyński Projekt” na nowo zinterpretowało takie wiersze jak „Do Matki”, „Warszawa”, „Wolność” czy tytułowy „Oddycha Miasto”.

Podczas pierwszych spotkań i prób połączenia muzyki z poezją pojawiły się wątpliwości, czy poezja z lat 40. ubiegłego stulecia „odnajdzie się” we współczesnych aranżacjach muzycznych, czy rap to odpowiedni sposób przekazywania wierszy, w których zawarte są tak trudne przeżycia i w których w każdej niemalże strofie pobrzmiewają bolesne doświadczenia, wpływające na stan duszy człowieka w czasie wojny – mówi we wstępie do płyty Tomasz Kwiatek z fundacji „Dla dziedzictwa”, która wydała album.

Projekt został dofinansowany przez Polską Fundację Narodową w Warszawie. Wydawcą płyty CD z książką z książką z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego jest Fundacja „Dla Dziedzictwa” w Opolu.

Najnowsze artykuły