Coś dla wyrobionych słuchaczy i coś dla najmłodszych

W ten weekend Filharmonia Opolska zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia. Najpierw coś dla siebie znajdą melomani, a następnie najmłodsi z rodzicami.

Na piątek 6 maja o godz. 19 zaplanowano bowiem w tym miejscu koncert kameralny Metropolis Piano Quartet czyli coś dla słuchaczy szczególnie dojrzałych w swoich muzycznych wyborach. To m. in. dla nich, w zgoła innym od orkiestrowego anturażu, zaprezentowana zostanie muzyka kameralna: delikatniejsza od symfoniki, ale często jednocześnie bardziej angażująca, dotykająca z bliska, wręcz intymna.

Na scenie zaprezentują się: Joanna Galon-Frant – fortepian, Sulamita Ślubowska – skrzypce, Dawid Jadamus – altówka, Łukasz Frant – wiolonczela. To czwórka przyjaciół na co dzień związana z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz katowicką Akademią Muzyczną. Połączyło ich zamiłowanie do muzyki kameralnej i potrzeba podejmowania nowych, artystycznych wyzwań.

W programie usłyszymy natomiast: Aleksander Tansman – Suite-Divertissement na kwartet fortepianowy i Johannes Brahms – I Kwartet fortepianowy g-moll op. 25

Więcej tutaj: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/metropolis-piano-quartet/

Natomiast w niedzielę przed południem odbędą się zajęcia muzyczne dla dzieci Power of melody. To cykl rodzinnych spotkań muzyczno-plastycznych, prowadzonych w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. Najpierw o godz. 10 dla dzieci w wieku 0-2 lata, a od godz. 11.30 w wieku 3-7 lat.

Więcej tutaj: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/zajecia-muzyczne-dla-dzieci-71/