GSW „na Pasiece”. Wystawa, performance, spacer i koncert

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na najbliższe wydarzenia, które zlokalizowane będą na Wyspie Pasiece. Wszystko to w ramach festiwalu poświęconemu tej pięknej okolicy.

Już w ten czwartek 26 maja o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy „Wyspa zaangażowana” autorstwa studentów i studentek Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pod opieką dr Bartosza Posackiego, dr Magdaleny Hlawacz, dr Pauliny Ptaszyńskiej oraz dr Natalii Krawczyk. Artyści i artystki przez całą wiosnę pracowali z kontekstami historycznymi i społecznymi Wyspy Pasieki. Efekty ich poszukiwań ukazane zostaną w formie ekspozycji, które oglądać będzie można w „Galerii nad Odrą” przy Liceum Plastycznym (ul. Barlickiego 15) oraz w Galerii M (ul. Powstańców Śląskich 19) do 8 czerwca (od poniedziałku do piątku w godz. 12-17).

W sobotę 28 maja o godz. 18 warto wybrać się w okolice mostu kolejowego nad Odrą. Wówczas to rozpocznie się performance Nati Krawtz „Go with the Oder flow…”, a efekty wizualne będą widoczne jedynie na Instagramie @gswopole (live).

Już teraz także zapraszamy na spacer „Dziedzictwo przyrodnicze wyspy Pasieki”, który poprowadzi dr Krystyna Słodczyk, a rozpocznie się 2 czerwca o godz. 18, obok Domku Lodowego przy Stawku Zamkowym (ul. Barlickiego 1a).

Natomiast dwa dni później w Parafii Ewangelicko – Augsburskiej (ul. Pasieczna 12) odbędzie się koncert dla Ukrainy „A tam w lejsie na pasiece….”. Wystąpi Zespół Niezłe Ziółka wraz z gośćmi. W czasie tego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka funduszy na pomoc Ukrainie pod hasłem „Dobro dla Ukrainy”.

Tymczasem GSW zachęca także do wspierania zbiórki, którą prowadzi Fundacja im. Romana Kirsteina. Fundusze ze zbiórki nr 2022/24444/OR przeznaczone zostaną na działania Fundacji Human Doc, która pomaga na miejscu, w Ukrainie.