Extreme Run Kids – tu każdy jest zwycięzcą

W ostatnią sobotę sierpnia w parku na osiedlu Armii Krajowej odbędzie się kolejna edycja cieszącej się dużą popularnością imprezy “Extreme Run Kids”, przeznaczonej dla dzieci i młodzieży, ale także ich opiekunów.

Miejmy nadzieję, że to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Ex Team już na stałe zagościło w kalendarzu rekreacyjnych imprez w naszym mieście. W dwóch poprzednich latach na starcie gromadziły się tłumy uczestników i nie inaczej powinno być i tym razem. Bieg z przeszkodami jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 15 lat. Udział jest darmowy. Impreza zaplanowana na 26 sierpnia rozpocznie się o godz. 10.00, ale to nie znaczy, że właśnie wtedy należy na nią przyjść. Uczestnicy nie startują bowiem wszyscy jednocześnie, tylko w grupach po około 15-20 osób w kilkuminutowych odstępach. Równie dobrze można więc wystartować około godz. 11.00 czy 12.00. Samą ideą tego biegu jest jego ukończenie. Nie będzie liczony czas ani też prowadzona klasyfikacja. Każdy ze startujących otrzyma pamiątkowy medal. Będzie też dla nich woda i owoce. Organizator zapewnia, że jak zawsze  w wydarzeniu mogą wziąć udział osoby ze szczególnymi potrzebami wraz z opiekunami.

Zadanie polega na przebiegnięciu dystansu nieco ponad 1 km, na którym ustawionych będzie kilkanaście różnych przeszkód. Przy tych przeszkodach czuwać będą przedstawiciele organizatora, którzy zadbają o bezpieczeństwo i będą tłumaczyć jak należy pokonać przeszkodę. W biegu można wziąć udział więcej niż raz, ale to wcale nie takie proste, bo pokonanie trasy wymaga wysiłku i zaangażowania.

Dodatkowo, w tym roku będzie można skorzystać ze strzelnicy laserowej, która będzie wystawiona dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, a to w ramach promocji strzelectwa, Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Branżowych Oddziałów Wojskowych.

Dobra zabawa, ale też i zdrowe zmęczenie są gwarantowane, a poprzednie edycje pokazały, że to impreza dla wszystkich. Skala trudności jest tak dostosowana, że większość przeszkód jest spokojnie do pokonania nawet przez najmłodsze dzieci.

 

Najnowsze artykuły