Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Każdy może pomóc potrzebującym

Na razie ponad 170 rodzin potrzebuje wsparcia – Szlachetna Paczka opublikowała listę potrzebujących z opisem konkretnych historii. Każdy, kto chciałby zostać darczyńcą, może wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i wybrać konkretną rodzinę. Tylko w Opolu na pomoc czeka kilkanaście potrzebujących rodzin.

Blisko 170 wolontariuszy w 21 rejonach przez ostatnie tygodnie odwiedzało potrzebujące rodziny na Opolszczyźnie. Na Opolszczyźnie włączonych do projektu jest 170 rodzin, ale w związku z tym, że jeszcze trwają spotkania z rodzinami, baza będzie jeszcze uzupełniana. Do tej pory swoich darczyńców znalazło już blisko 100 rodzin, a 70 czeka na swojego darczyńcę – mówi Katarzyna Doros-Stachoń, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki w województwie opolskim.

Osoby, które zdecydują się pomóc będą miały 4 tygodnie na przygotowanie paczek. Ich przekazanie rodzinom odbędzie się w czasie “Weekendu Cudów”. Tegoroczne hasło kampanii to “Razem stać na dobro”.

– Wiemy, że wszyscy zmagają się ze skutkami inflacji wysokimi cenami, dlatego warto w pomoc angażować znajomych, przyjaciół czy współpracowników – zaznacza Katarzyna Doros-Stachoń. – Zadaniem darczyńcy jest spełnienie 3 głównych wskazanych przez rodzinę. To głównie artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, czy odzież na zimę. Zależy nam, by jak najwięcej tych wpisanych na liście zostało zrealizowanych.

Wśród potrzebujących wiele zgłoszeń dotyczy seniorów, samotnych matek, osób zmagających się z niepełnosprawnością, a także rodzin wielodzietnych czy też uchodźczych. Szlachetna Paczka odbędzie się w tym roku po raz 23.

 

 

Najnowsze artykuły