Fabryka za 230 milionów w Opolu

W Opolu powstanie fabryka do produkcji specjalistycznej żywności za 230 mln zł. Zbuduje ją firma Danone.

– To nowa część inwestycji za 230 mln zł w Opolu, która będzie dotyczyła specjalistycznego żywienia, również szpitalnego – powiedział, cytowany przez PAP, podczas konferencji  na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda

Produkująca na cały świat odżywki dziecięce Nutricia jest strategiczną w Europie fabryką grupy spółek Danone. Produkcja grupy Danone jest eksportowana w około 80 procentach.

Cała nasza produkcja wytwarzana jest w Polsce, mamy 7 fabryk, wykorzystujemy lokalne zasoby, talenty i dostawców. Obliczyliśmy, że wytwarzamy 3,6 mld zł wartości dodane dla naszej gospodarki – powiedział w Karpaczu, cytowany przez Portal Samorządowy, dyrektor generalny Grupy Danone w Polsce Paweł Piątek.

Nutricia od lat konsekwentnie działa również na rzecz zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze. To właśnie z myślą o najmłodszych konsumentach powstał zainicjowany przez Fundację Nutricia program 1000 pierwszych dni dla zdrowia. Jego celem jest edukacja na temat roli żywienia na wczesnych etapach życia człowieka oraz budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Firma oferuje wartościową żywność, która powstaje przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów naturalnych.

Najnowsze artykuły