Historyczny dzień. Trzeba być z Gwardią!!!

W niedzielę 16 lutego o godz. 19.00 piłkarze ręczni Gwardii rozegrają we własnej hali historyczne spotkanie fazy grupowej Pucharu EHF. Rywalem będzie duńskie Bjerringbro Silkeborg.

Gwardziści do fazy grupowej rozgrywek pucharowych EHF dostali się w trzecim podejściu. Debiut na tym etapie mają zresztą już za sobą, gdyż dzień temu grali w Niemczech z MT Melsungen. Choć przegrali 21-26 to długimi fragmentami toczyli wyrównaną walkę z zespołem z Bundesligi i faworytem swojej grupy.

W niedzielę tylko teoretycznie czeka ich łatwiejsze zadanie, ale to Bjerringbro Silkeborg jest faworytem (w pierwszej kolejce uległo u siebie Benfice Lizbona). Opolska ekipa to młody zespół, który nabiera doświadczenia, a tymczasem rywale mają w składzie gwiazdy światowego formatu.

Jest nią 39-letni Jesper Noddesbo. Przez 10 lat grał on w Barcelonie, a z reprezentacją Danii na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobył złoty medal. Poza tym po trzy razy stał na podium mistrzostw świata i Europy. Wspierają go Michael Knudsen, znakomity lewy rozgrywający Nikolaj Markussen oraz dwaj Słoweńcy: Aljosa Reznar i Sebastian Skube, czy też norweski skrzydłowy August Pedersen.

W opolskim obozie nastroje są bojowe.

Gwardziści, po serii niepowodzeń w lidze, wrócili na dobre tory, a w minioną środę spokojnie wygrali 24-21 z MMTS-em Kwidzyn. Co ważniejsze do bramki wrócił bramkarz Adam Malcher, kłopoty zdrowotne ma za sobą także Jan Klimków. Być może w niedzielę – po operacji i rekonwalescencji – na parkiecie zobaczymy Przemysława Zadurę.

Zawodnicy Bjerringbro są w gorszych nastrojach. Wysoka porażka z Benfiką u siebie to jedno, a po drugie w lidze przegrali z niżej notowaną ekipą z Esbjerg 26-27. To była ich szósta porażka w sezonie, dlatego zajmują 3. miejsce.

Bilety na niedzielny mecz miały wielkie wzięcie, ale pewna ich pula będzie jeszcze dostępna przed spotkaniem. Wszyscy liczą, że Stegu Arena znów wypełni się w komplecie. Kibice – tak jak w walce o medal mistrzostw Polski, czy fazę grupową Pucharu EHF – mogą ponieść swój zespół do zwycięstwa.

Najnowsze artykuły