Jest zgoda radnych na budowę nowego Stadionu Miejskiego

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, poprosił radnych o zgodę na korektę w budżecie budowy nowego Stadionu Miejskiego. Ci zgodzili się niemal jednomyślnie, albowiem 19 z nich było za, a jeden wstrzymał się od głosu.

Dzięki temu nie trzeba będzie rozpisywać kolejnego przetargu, a umowa z wykonawcą stadionu (firmą Mirbud) może być podpisana jeszcze w październiku. Do tego pierwsze prace mogą ruszyć na początku 2022 roku. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 36 miesięcy.

– Rozpisywanie kolejnego przetargu nie miałoby sensu, bo przy obecnej inflacji i wzroście cen nowe oferty na pewno nie byłyby niższe, a wręcz przeciwnie – mówił jeszcze w środę na konferencji prasowej Arkadiusz Wiśniewski.

Przypomnijmy, iż obiekt ma powstać przy ulicy Północnej, na działce sąsiadującej z Parkiem Naukowo-Technologicznym i Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Ma pomieścić 11 600 widzów. Co ciekawe pod trzema trybunami mieścić się będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze czy też punkty gastronomiczne, pierwszej pomocy medycznej, toalety. Natomiast pod trybunami na poziomie parteru zaplanowano zaplecze dla kadry piłkarskiej. Pierwsze piętro obiektu służyć będzie pod część komercyjną z lożami VIP, a także sale konferencyjne.