Nasze miasto gospodarzem mistrzostw Polski w judo

W pierwszy weekend października Stegu Arena i jej okolice będą żyły judo. To właśnie w tej hali w tym czasie odbywać się będą indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski.

Po raz ostatni impreza tej rangi gościła u nas cztery lata temu. Ponowne przyznanie nam tego turnieju jest olbrzymim wyróżnieniem dla całego opolskiego środowiska i docenieniem wieloletnich działań na rzecz rozwoju judo regionie, a jednocześnie wyrazem zaufania dla naszych działaczy – cieszy się Tomasz Błach, prezes Okręgowego Związku Judo i TS Gwardia Opole.

Na mistrzostwa indywidualne zgłoszonych zostało ponad 230 zawodników i zawodniczek, reprezentujących w sumie blisko 70 klubów z całego kraju. Jeśli chodzi o zmagania drużyn to ich listę poznamy najpóźniej w sobotę.

Mistrzowskie turnieje powinny przyczynić się do spopularyzowania judo na Opolszczyźnie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, zachęcając do jego uprawiania w klubach na terenie województwa – zauważa Błach.

Tak czy inaczej sportowa rywalizacja teraz w Opolu przebiegać będzie na trzech matach, gdzie walki stoczą najlepsze judoczki i najlepsi judocy z całej Polski. W imprezie wystartują wszak olimpijczycy, medalistki oraz medaliści mistrzostw świata i Europy. Nie zabraknie także reprezentantów naszych klubów jak wspomniana Gwardii czy KJ AZS Opole.

Startować będą nie tylko nasi najlepszy seniorzy jak Tomasz Szczepaniak czy Jakub Pankowski, ale też zdecydowaliśmy, że wystartują wszyscy juniorzy. Prawo daje nam taką możliwość, jako współgospodarzom imprezy i postanowiliśmy z niej skorzystać, choćby po to żeby się przetarli na przyszłość – tłumaczy Anna Chodakowska prezeska drugiego z wymienionych klubów.

Warto pamiętać, że wstęp na zawody jest darmowy, a ich program prezentuje się następująco:

PIĄTEK (1.10)

Kobiety: kategorie do -48kg; -52kg; -57kg; -63kg

Mężczyźni: -60kg; -66kg; -73kg

Godz. 10 – walki eliminacyjne, repasaże, półfinały

Godz. 16.30 – oficjalne otwarcie mistrzostw

Godz. 17 – walki o medale

SOBOTA (2.10)

Kobiety: -70kg; -78kg; +78kg

Mężczyźni: -81kg; -90kg; 100kg; +100kg

Godz. 10 – walki eliminacyjne, repasaże, półfinały. Walki o brązowe medale oraz finały bezpośrednio po bloku eliminacyjnym

NIEDZIELA (3.10)

Zawody drużynowe

Godz. 10 – mecze eliminacyjne i mecze repasażowe. Walki o brązowe medale oraz finał bezpośrednio po bloku eliminacyjnym