Nadzieje olimpijskie w judo zagoszczą w Opolu

Ten turniej zapowiada się na wydarzenie miesiąca w judo w naszym kraju. Do Opola zjadą bowiem zawodnicy i zawodniczki, którzy wkrótce mogą stanowić o sile swoich reprezentacji.

– To dla nas ogromny zaszczyt, że Komitet Sterujący Grupy Wyszehradzkiej przyznał Polsce organizację Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich, a dla nas zaszczyt podwójny, że odbędzie się on w Opolu i to z udziałem 700 judoków – informuje Tomasz Błach Prezes Okręgowego Związku Judo w Opolu.

Już wiadomo, że na starcie zobaczymy oprócz reprezentantów Polski zawodników z klubów z Węgier, Słowacji i Czech. – A to nie wszyscy. Cieszymy się, że dodatkowo do rywalizacji staną także judoków z Ukrainy i Niemiec. Zawody w kategoriach wiekowych od 11 do 17 lat mają służyć integracji europejskiej, zacieśnianiu więzi, a przede wszystkim promocji judo jako dyscypliny olimpijskiej poprzez sportową rywalizację wśród młodzieży – dodaje prezes Błach.

W tym doborowym gronie znajdzie się też blisko pięćdziesięcioosobowa grupa reprezentantów klubów z Opola i regionu. Naszych barw bronić będą zawodnicy KJ AZS-u Opole, TS Gwardii Opole, Mizuka Opole, UKS Okay Opole i KSW Opole. Ponadto swój akces zgłosiły także kluby z Przylesia i Tułowic.

Międzynarodowa część zawodów potrwa przez dwa dni, ale dodatkowo organizatorzy przewidzieli rywalizację na szczeblu krajowym. W sobotę rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej U-16 oraz Puchar Polskiego Związku Judo.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć plejadę wschodzących gwiazd judo zapraszamy 23 i 24 września br. .sobota-niedziela/ do opolskiej hali widowiskowo-sportowej STEGU ARENA. Początek zawodów w oba dni od 10:15.

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły