REKLAMA

REKLAMA

„Kobiety na wybory”. Debata już jutro na placu Wolności

Barbara Nowacka, Agnieszka Pomaska, Danuta Jazłowiecka, Monika Jurek i wiele innych kandydatek do Sejmu spotka się z mieszkańcami. Pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego każdy będzie miał okazje by porozmawiać o przyszłości Polski.

Akcja „Kobiety na wybory” jest organizowana w całej Polsce przez przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej. Po spotkaniach m.in. w Gdyni, Katowicach i Myszkowie polityczki KO odwiedzą Opola. Głównym celem akcji jest zaktywizowanie kobiet do wzięcia udziału w wyborach, a także rozmawiać o tematach ważnych nie tylko dla kobiet. Tematy dotyczą sytuacji kobiet w systemie edukacji, na rynku pracy i systemie zdrowia, jak również kwestii bezpieczeństwa i bezpiecznej starości.

Podczas konferencji otwierającej cykl spotkań w Gdyni, Agnieszka Pomaska, która również odwiedzi jutro Opole, mówiła, że “Prawo i Sprawiedliwość przez te ostatnie osiem lata udowadniało, że kobiety to jest jakaś druga, gorsza kategoria, że kobiety mają według nich ograniczone prawa do aktywności zawodowej, nawet do macierzyństwa. To oni zabrali powszechny dostęp do in vitro i finansowanie in vitro z budżetu państwa”.

O tym wszystkim oraz o wizji Polski i roli kobiet w niej mieszkających polityczki KO będą rozmawiały z mieszkankami i mieszkańcami Opola jutro o godz. 10:30 na placu Wolności.

 

 

 

Najnowsze artykuły