Już blisko 80 gwiazd błyszczy na opolskim rynku!

Podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej kolejni artyści dołączyli do Alei Gwiazd.  W niedzielne popołudnie do panteonu legend na rynku dołączył Krzysztof „Jary” Jarczewski oraz zespół Partita

Trwa 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, w którym rokrocznie Opole staje się wielkim domem dla polskich gwiazd. Dla mieszkańców oznacza to wiele ciekawych wydarzeń około festiwalowych. Jednym z nich jest odsłanianie brązowych gwiazd na rynku. Wczoraj swoje trwałe pamiątki pozostawili: GolecUorkiestra, IRA i Bogdan Olewicz. Dzisiejszego popołudnia doszły dwie nowe!

Podczas świętowania tego wydarzenia artyści  wspominali również dawne czasy, kiedy swoimi postawami szokowali tłumy i przełamywali bariery, nadając nowy trend w muzyce. Nie ukrywali również radości z wyróżnienia oraz powrotu do Opola.

– W latach 50 byliśmy pierwszą mieszaną grupą wokalną. W tamtych czas był to prawdziwy szok kulturowy. Pierwsze lata istnienia zespołu były przełomem dla późniejszej polskiej sceny muzycznej. I tak przez 50 lat. Co zaskakuje, nadal chcemy grać i będziemy to robić! Kochamy Opole i publiczność Opolską! To dla nas radosna wiadomość stanąć tu z innymi artystami – wspomina Andrzej Frajndt, wokalista zespołu „Partita”

– Dla mnie gwiazdą jest Marylin Monroe czy Elvis Presley. Ja jestem zwykłym chłopakiem z blokowisk. Grający muzykę rockową.  Tym bardziej jest to dla mnie wielki zaszczyt, stanąć na tym placu wraz z Ewą Demarczyk czy Czesławem Niemenem – przyznawał skromnie lider „Oddziału Zamkniętego”, Krzysztof „Jary” Jaryczewski. – W 1984 roku stanąłem na legendarnym koncertcie rockowym w Opolu. Byłem wtedy topless. Był to mój osobisty protest przeciwko władzy. Tamte chwile były przełomem na późniejszej drodze do wolności. To były trudne czasy

To już 18. edycja odsłonięcia gwiazd. Jest ona wyjątkowa z tego względu, że Jaryczewski już 80 gwiazdę na rynku. To dla artysty nie tylko wyróżnienie, ale i wielki zaszczyt.

My przypominamy, że w ramach wydarzeń okołofestiwalowych o godzinie 18:00 odbędzie się Koncert „Pogodne dźwięki polskiej piosenki w wykonaniu Moniki Wiśniowskiej Basel” na Rynku. Zapraszamy serdecznie!