Już w niedzielę sportowy dzień Dziecka i otwarcie Opolskiego Parku Sportu

Takiego wydarzenia w Opolu jeszcze nie było. Już w niedzielę 30 maja otwarty zostanie Opolski Park Sportu, który powstał w miejscu starego „Cieplaka”. Podobnie, jak w przypadku otwarcia mostu pieszo-rowerowego im. Joachima Halupczoka, także i teraz można spodziewać się wielu atrakcji. 

Wielofunkcyjna hala sportowa mieści w sobie pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i trybunę. Atrakcją jest umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżnia lekkoatletyczna (wzorem tych z USA) . Wewnątrz jest też profesjonalna 15-metrowa ścianka wspinaczkowa.

Podczas otwarcia na sztucznym boisku odbędzie się turniej piłkarski dzieci, w którym będą rywalizowały zespoły z różnych dzielnic Opola. Na sąsiednim boisku wielofunkcyjnym, przez całe otwarcie będzie trwało rolkowisko w rytmie muzyki. Na skate parku okazja jazdy dla każdego – także tych mniej zaawansowanych. Zaplanowane są również pokazy opolskich specjalistów – Roberta Heisiga, Roberta Grochowicza i Mariusza Przybyły. 

Także w strefie workout każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności, ale i zobaczyć, jak robią to profesjonaliści. Na boisku trawiastym, które przylega do Opolskiego Parku Sportu odbywać się będą ćwiczenia prowadzone przez lekkoatletów. Będą też pokazy capoeiry, ścieżka gimnastyczna, zajęcia ruchowe i piłka nożna dla przedszkolaków.

Oprócz tego będą foodtrucki, animacje dla dzieci, maskotki opolskich klubów czy też organizacji.