Kolejny remis Odry. Podział punktów w Bełchatowie

Mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki, Odrze Opole nie udało się strzelić więcej bramek, aniżeli GKS-owi Bełchatów. Spotkanie zakończyło się podziałek punktów przy remisie 1-1.

Od pierwszych minut piłkarzom przyszło się mierzyć nie tylko z rywalami, ale i bardzo nierówną murawą. W efekcie tego piłka często odskakiwała zawodnikom od nogi, co znacząco przeszkadzało im w dobrym rozegraniu akcji. Mimo, że opolanie przez większość czasu utrzymywali się przy piłce, to gospodarze po przepięknym strzale Hilbrychta wyszli na prowadzenie. Do przerwy podopiecznym trenera Plewni nie udało się wyrównać, przez co schodzili do szatni przegrywając.

Po zmianie stron obraz gry mocno się zmienił, po tym jak po dośrodkowaniu zza pola karnego, po sporym zamieszaniu, piłkę do bramki skierował Tomas Mikinic. Kilka minut później niebiesko-czerwoni mogli już wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie piłka po uderzeniu w poprzeczkę nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żaden z zespołów nie potrafił już później zdominować meczu, przez co GKS, który walczy o utrzymanie, wywalczył cenny punkt.

GKS Bełchatów 1-1 (1-0) Odra Opole
Bramki: Hilbrycht 27’ – Mikinic 49’.