“Zwycięski remis” Odry bo warty utrzymania!

Dzięki remisowi 1:1 z Chojniczanką Chojnice piłkarze z Opola mimo, że po rundzie jesiennej znajdowali się na dnie tabeli 1. Ligi potrafili utrzymać status pierwszoligowca. To efekt bardzo dobrej gry w rundzie wiosennej, w której zdobyła do tej pory 22 punkty przy 15-tu wywalczonych w pierwszej rundzie.

Podopieczni Adama Noconia wspierani licznie zgromadzoną na stadionie przy Oleskiej publicznością zaczęli spotkanie bardzo ostrożnie wiedząc, że remis jest dla nich bardzo dobrym wynikiem. Dlatego atakowała zdegradowana już do II ligi Chojniczanka. Pierwsze pół godziny przebiegło pod znakiem minimalnej przewagi gości, ale zawsze na posterunku był bramkarz niebiesko-czerwonych Artur Haluch. Sytuację odmieniła akcja Odry w 33 minucie. W narożniku boiska piłkę wywalczył Maciej Makuszewski dograł do Mateusza Spychały, który zacentrował ją w pole karne.  Tam na 10. metrze wyskoczył Borja Galan i strzałem głową umieścił piłkę przy prawym słupku bramkarza Chojniczanki.

W 39. minucie mogło być 2:0, ale strzał Bartosza Guzdka z najbliższej odległości obronił Damian Primel. To właśnie doświadczony bramkarz Chojniczanki sprawił, że jego zespół chociażby po kolejnej akcji Galana w 53. minucie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0 niefrasobliwość naszych obrońców sprawiła, że w polu karnym do piłki doszedł Kamil Mazek i strzelił obok zasłoniętego Halucha dając wyrównanie 1:1. Była to 85 minuta spotkania. Przez pozostałe prawie 10 minut (5+4 doliczone przez sędziego) Odra nie pozwoliła już rywalowi na kolejne niebezpieczne zagrania i utrzymała wynik, który na kolejkę przed końcem rozgrywek dał jej utrzymanie!

Po  33 meczach tegorocznego sezonu Odra ma 37 punktów i zajmuje “bezpieczne” 15 miejsce, którego już na pewno nie straci. Przy korzystnych rozstrzygnięciach w ostatniej kolejce opolanie mogą nawet awansować na 13-tą pozycję.