Mateusz Gancarczyk wrócił do Odry Opole

Odra Opole ściągnęła już trzeciego zawodnika w letnim okienku transferowym. Jest nim Mateusz Gancarczyk, który przed laty był pewnym punktem drużyny ze stolicy województwa. Nie jest to ostatni ruch opolskiego zespołu.

Poprzedni sezon 28-letni pomocnik spędził w Stomilu Olsztyn, gdzie wystąpił w 23 spotkaniach sezonu Fortuna I ligi. Zdobył w nich jedną bramkę oraz zanotował asystę. Opolscy kibice mogą pamiętać Gancarczyka jako piłkarza ofensywnego, jednak przez ostatnie trzy lata coraz więcej zaczął grać na bokach obrony. Można więc wnioskować, że w drużynie ma zastąpić Patryka Janasika, który odszedł do Śląska Wrocław.

Mateusz Gancarczyk występował w Odrze w latach 2014-2017. Rozegrał w niebiesko-czerwonych barwach 85 spotkań i zdobył 11 goli.

Przypomnijmy, że opolski zespół pozyskał już w tym okienku transferowym dwóch piłkarzy Ruchu Zdzieszowice – Dawida Czaplińskiego i Jakuba Czajkowskiego. Z zespołem pożegnali się z kolei wcześniej wspomniany Patryk Janasik oraz Mateusz Czyżycki, który trafił do beniaminka ekstraklasy – Warty Poznań.

Najnowsze artykuły