REKLAMA

REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przechodzi na system bezgotówkowy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wyda specjalne karty przedpłacone świadczeniobiorcom korzystającym z pomocy ośrodka. Ma być ich około 300.

Ich posiadacze będą mogli wybrać pieniądze z bankomatu lub bezpośrednio zapłacić nią w sklepie.

– Jest epidemia, więc ograniczamy kontakty – tłumaczy Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. – Świadczeniobiorcom, którzy nie mają swoich kont będziemy na nie wpłacać świadczenia. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli zamknąć nasze kasy, ale również ci ludzie będą mogli używać tych kart w sklepach, a coraz więcej sklepów wymaga, aby transakcje były bezgotówkowe – dodaje.

Karty przedpłacone funkcjonują podobnie jak inne karty płatnicze, z tym że do wysokości środków, jakie zostają przekazane przez jednostkę (w tym przypadku MOPR) na specjalny wydzielony rachunek bankowy związany z indywidualną kartą.

– Karta przedpłacona umożliwia dokonywanie płatności z wykorzystaniem środków, które przypisane są do tej konkretnej karty. Można nią płacić w sklepach, wypłacić gotówkę w bankomacie. Wydawcą karty jest Bank Millennium, obsługujący Miasto Opole, zatem bezprowizyjne wypłaty z kart przedpłaconych są gwarantowane w bankomatach tego banku – tłumaczy Aleksander Sienkiewicz, naczelnik wydziału finansowo-księgowego w Urzędzie Miasta.

Karty MOPR będzie wydawał indywidualnie, po uprzednim skontaktowaniu się ze świadczeniobiorcą.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły