Młode Wilki Morskie ruszają w rejs po Bałtyku

W niedzielę na stuletnim jachcie “Kapitan Borchardt” młodzi żeglarze wyruszą w tygodniowy rejs po Morzu Bałtyckim.

Rejs organizuje Klub Żeglarski Marina LOK Turawa i Opolski Okręgowy Związek Żeglarski. Na pokładzie oprócz doświadczonych żeglarzy (m.in.: kapitana, bosmana czy mechanika) będzie 18 osób ze szkół z Opola i województwa opolskiego. Uczniowie mają co najmniej 14 lat i czeka ich wspaniała przygoda.

W morze ruszą w niedzielę 19 sierpnia ze Świnoujścia. Kolejny etap ich morskiej podróży to duńska wyspa Bornholm, a potem wezmą kurs na wschód. Po opłynięciu Półwyspu Helskiego zawiną do portu w Gdańsku.

Trzymasztowy “Kapitan Borchardt” jest najstarszym żaglowcem pływającym pod polską banderą. Pierwszy rejs odbył w 1918 roku i najpierw był to statek towarowy pływający po całym świecie. Trzydzieści lat temu został przebudowany i obecnie to piękny jacht. Pływa on nie tylko po Bałtyku, ale też po Oceanie Atlantyckim czy Morzu Północnym.

Na zdjęciu młodzi członkowie załogi, którzy przed podróżą nad Morze Bałtyckie i wypłynięciem w rejs byli z wizytą w opolskim ratuszu u prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. 

Najnowsze artykuły