Nowa specjalność na Politechnice Opolskiej. Jeszcze można się rekrutować

Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej uruchamia nową specjalność „Obsługa inwestycji w gospodarce”. Studia mają przygotować kadry do szerokiej współpracy z inwestorami zainteresowanymi otwarciem działalności w regionie i tworzenia nowych miejsc pracy. Rekrutacja trwa

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach administracji rządowej i samorządowej, agencjach państwowych, w przedsiębiorstwach oraz jako samodzielni przedsiębiorcy. Jest to jedyna tego typu specjalność w Polsce, prowadzona na kierunku „administracja” I stopnia o profilu praktycznym, łącząca wiedzę z zakresu prawa, ekonomii i finansów, zarządzania oraz nauk technicznych.

Program studiów wykorzystuje potencjał Politechniki Opolskiej jako uczelni technicznej. Przewidziano w nim przedmioty prawne i ekonomiczne potrzebne do współpracy z inwestorami, jak zamówienia publiczne, prawo cywilne i rachunek kosztów w inwestycjach.

Ponadto zaplanowano dziewięć wykładów z przedmiotów technicznych, których celem jest zapoznanie studentów z fachowym nazewnictwem używanym przez inwestorów i inżynierów. Należą do nich m.in. inwestycje budowlane, automatyzacja i robotyzacja, sztuczna inteligencja, logistyka i transport, systemy informacji przestrzennej oraz odnawialne źródła energii. Studia prowadzone są na profilu praktycznym, który koncentruje się na przygotowaniu studenta do pracy zawodowej. W tym celu studenci odbywają w toku studiów 6-miesięczne praktyki zawodowe. Uczelnia planuje uruchomienie na kierunku „ekonomia” specjalności magisterskiej dedykowanej dla absolwentów „Obsługi inwestycji w gospodarce”.

Nowa specjalność uzyskała pozytywne opinie pracodawców i patronat Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rekrutacja na Politechnice Opolskiej trwa do 18 września 2021 r. i odbywa się pod adresem: https://irk.po.edu.pl/. Więcej informacji o nowej specjalności na stronie internetowej: http://weiz.po.edu.pl/administracja.

 

 

Fotografia: Krzysztof Kasza, Politechnika Opolska