Nowe trasy i godziny odjazdów autobusów miejskich

Od 12 listopada obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy autobusów MZK. Zmieniają się niektóre trasy i godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu wprowadza optymalizację sieci linii i rozkładów jazdy miejskiej komunikacji zbiorowej w Opolu. Wprowadzone zmiany to efekt uwzględnienia wniosków mieszkańców. Związane są m. in. z rozwojem stref mieszkalnictwa, obsługą obszarów rynku pracy oraz rozwojem infrastruktury komunikacyjnej.

Na niektórych liniach będą wydłużone kursy, a w przypadku innych modyfikacji ulegnie trasa. Poza tym będzie więcej kursów, a w związku z tym zmianie ulegają godziny odjazdów z poszczególnych przystanków. Linia numer 25 będzie jeździła ul. Kośnego.

Częściowa zmiana trasy dotyczy linii numer 7, która obejmie obsługę centrum przesiadkowego przy ul. Złotej w Grotowicach. Z kolei wszystkie autobusy numer 8, 12 i N2 będą dojeżdżać do przystanku „Grotowice-Pętla”. W przypadku tych czterech linii z obsługi komunikacyjnej całkowicie wyłączony zostanie przystanek „Grotowice-Żelazna-Pętla”.

Pozostałe zmiany:

linia 9 – skierowanie wybranych kursów do przystanku „Wrzoski-Pętla”;
linia 10 – zwiększenie ilości kursów do przystanku „Świerkle-Pętla”;
linia 13 – zwiększenie ilości kursów z przejazdem przez przystanek „Cmentarz-Pętla”;
linia 14 – zmiana godzin kursowania w dni robocze oraz skierowanie wybranych kursów w niedziele do przystanku „Wschodnia 23”;
linia 15 – zmiana godzin kursowania w soboty i niedziele;
linia 17 – skierowanie wybranych kursów do dzielnicy Chmielowice;
linia 18 – skierowanie wybranych kursów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Północnej;
linia 21 – skierowanie wybranych kursów do przystanku „Pelargonii”;
linia 25 – zmiana godzin kursowania w dni robocze, soboty i niedziele oraz przekierowanie trasy na ul. Kośnego.

Aktualne rozkłady jazdy TUTAJ.

Poniżej nowe trasy: 

Najnowsze artykuły