OFF OPOLE. Darmowe koncerty w Stegu Arenie już w piątek i sobotę

Jubileuszowy 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki tradycyjnie odbędzie w opolskim amfiteatrze. Jednak po raz pierwszy cześć koncertów odbędzie się w Stegu Arenie na wyjątkowej OFFowej scenie.

OFF OPOLE będzie imprezą dwudniową. Pierwszy dzień (9.06) będzie podzielony na dwie części, połączonych wspólnym mianownikiem Andrzeja Nowaka. Zmarły w zeszłym roku, pochodzący z Opola gitarzysta był założycielem dwóch rockowych grup. Pierwszą było legendarne TSA, które w latach 80’ z „gitarowym hukiem” wprowadzało do Polski heavy metal, drugim były Złe Psy, w których Nowak dodatkowo był wokalistą. I właśnie utwory tych dwóch grup zabrzmią na scenie OFF w Stegu Arenie. „Tribute to Andrzej Nowak” rozpocznie się o godzinie 20:30. Na scenie oprócz Złych Psów, pojawi się również Marek Piekarczyk, wokalista TSA, który wykona akustyczne wersje utworów Tajnego Stowarzyszenia Abstynentów.

Tuż po hołdzie dla Andrzeja Nowaka scenę przejmą hip – hopowcy. I tu też będą opolskie akcenty. Druga część piątkowego dnia w Stegu Arenie to koncert Abradaba, Rahima i Kleszcza. Tej trójki zbytnio przedstawiać nie trzeba. Abradab to prawdziwy weteran rap sceny. Zakładał Kaliber 44, ma na koncie też albumy solowe i współpracę z takimi artystami jak O.S.T.R, Marika czy Andrzej Nowak. Zobaczymy też Rahima. Na koncie ma występy w Paktofonice oraz Pokahontaz. Ostatnim bohaterem tego wieczoru będzie Kleszcz, który wraz z Abradabem i Rahimem wydał w 2020 roku album ARKanoid.

Z kolei drugiego dnia, w sobotę scena otworzy się na jazz we wszystkich kolorach. Piotr Wyleżoł i jego specjalnie przygotowany do Opola projekt Flying Fish – to prawdziwa gratka dla miłośników progresywnego grania. Wokalistka Patrycja Zarychta po raz pierwszy wykona utwory, które pojawią się na jej nowej płycie. Premierowo wystąpią też laureaci Jazz Juniors 2022 – zespół Ziemia oraz Dizzy Boyz Brass Band z gościnnym udziałem Marty Zalewskiej.

Początek koncertów – o godzinie 20.30.

 

Organizatorem koncertów jest Telewizja Polska.

Najnowsze artykuły