Opolska bombka pomoże spełnić marzenia

Wzór opolski oraz ratusz zdobią prezydencką bombkę, która trafiła z Opola na licytację w ramach charytatywnej akcji RMF FM.  Bombkę ręcznie pomalowały twórczynie z Fundacji Opolskie Dziouchy. Pieniądze z licytacji wesprą niepełnosprawnych pływaków.

Do akcji “Prezydencka bombka” zaproszono prezydentów 19 miast. Każdemu z nich reporterzy RMF FM wręczyli ręcznie robioną szklaną bombkę, pochodzącą z Miechowa. Zadaniem włodarzy było ich ozdobienie. W akcję zaangażowali się nie tylko samorządowcy, ale także przedstawiciele instytucji kultury, artyści, a nawet sportowcy.

Na opolskiej bombce znalazły się charakterystyczne dla Opola i regionu elementy, czyli budynek ratusza oraz roślinno-kwiatowy motyw. Na ozdobę naniosła je Agnieszka Okos.

Opolską bombkę licytować można do 18 grudnia do godziny 13:05 pod linkiem: https://charytatywni.allegro.pl/bombka-prezydenta-opola-i11156104

Cel akcji jest szczytny – dochód ze sprzedaży bombek pomoże spełnić marzenia Jagody Litner i jej kolegów z reprezentacji Polski o wyjeździe na Światowe Igrzyska osób z zespołem Downa 2020 w Turcji.

– Cieszę się, że znów mamy możliwość włączenia się w pomoc i to w takim szczególnym czasie. Mam nadzieję, że uda się zrobić młodym sportowcom wspaniały prezent na święta. Nasza bombka jest wyjątkowa, dziękuję naszym twórczyniom ludowym za fantastyczne udekorowanie bombki – zaznacza prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Internauci wybierają także najpiękniejszą bombkę nadesłaną przez prezydentów. Głosowanie trwa na stronie: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prezydenckie-bombki-bozonarodzeniowa-aukcja-na-rzecz-jagody,nId,3522287

To kolejna charytatywna akcja RMF FM, w którą włącza się stolica polskiej piosenki. Przed Wielkanocą na aukcję trafiła pisanka, którą pomalował opolski artysta Andrzej Sznejweis.

Na zdjęciu opolska bombka.

 

 

.

Najnowsze artykuły