Opolski Park Sportu ma już piętro

  1. Pamiętacie Cieplaka? Kilka miesięcy temu stał brzydki, niemal opuszczony. Po wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Opolskiego Parku Sportu prace ruszyły w szybkim tempie. Niebawem najtrudniejszy moment budowy, czyli montaż podwieszanej bieżni.

Pod koniec ubiegłego roku budowlańcy postawili słupy, które podtrzymują konstrukcję hali i podwieszaną bieżnię. Na dziś można ogłosić, że prace fundamentowe zostały już zakończone.

– To prawda.  Obecnie trwają już prace na pierwszym piętrze – potwierdza kierownik kontraktu Klaudia Wiącek. – W piątek zakończymy montaż stropów. Równocześnie trwają roboty murarskie oraz wykonywanie sieci zewnętrznych – dodaje.

Ułożono już pierwszą rurę wodociągu, następnie czeka kanalizacja deszczowa i sanitarna. Te prace potrwają około miesiąca.

– W okolicach maja będziemy mieć zamknięty budynek. Wtedy będzie już dach. W tym czasie wykonana zostanie także stolarka. Planujemy, że pełna szczelność budynku to okolice sierpnia – tłumaczy Klaudia Wiącek.

Przypomnijmy, że wielofunkcyjna i bardzo nowoczesna hala pomieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i niewielką trybunę. Innowacją będzie umieszczona niebawem na poziomie drugim podwieszana bieżna lekkoatletyczna. Wewnątrz stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów oraz znajdą się sale do squasha i sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym.

Zagospodarowany zostanie także teren przylegający do hali od sklepu Lidl aż do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 9. Będą na nim dwa boiska: Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz otwarte betonowe.

Znajdziemy tam także strefę do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach (tzw. pumptrack), siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Jedno z boisk zimą zamieniać się będzie w lodowisko. Centrum połączone zostanie ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej.

Obiekt ma być gotowy do końca 2021 roku.

https://www.facebook.com/PrezydentOpola/videos/751031855306669/

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły