Organikę kupisz tanio na Cytrusku

Zakład Komunalny od jakiegoś czasu z odpadów zielonych produkuje kompost, czyli masę organiczną, wartościową ściółkę, idealną na rabaty. Do tej pory sprzedawano go hurtowo na Podmiejskiej po 50 zł/tonę plus 8 proc. VAT. Ale nie każdy przecież potrzebuje od razu ciężarówkę tej substancji. I na to Zakład Komunalny znalazł sposób.

Na targowisku Cytrusek rusza sprzedaż Organiki, zasilającego środka z zielonych odpadów kompostowych, pakowanego w 20 kilogramowych workach. Jego cena skalkulowana została na około 7 złotych, czyli niedrogo. To dobra oferta dla działkowiczów, czy posiadaczy niewielkich przydomowych ogródków.

– Nasz produkt posiada odpowiedni certyfikat, spełnia wszelkie wymogi jakościowe, jest przesiewany tak, by do minimum ograniczyć obecność w nim odpadków nieorganicznych – informuje Aldona Jankowska z Zakładu Komunalnego.

Z Organiki korzystają już pracownicy ZK i gwarantują, że na tym kompoście rośliny rosną jak ciasto na drożdżach. Ostatnio Zakład Komunalny stosował ten kompost do nasadzeń drzew przy ul. Górnej.

Tego rodzaju ściółkę produkuje się w zakładach utylizacyjnych na całym świecie. Jest sterylna, czyli nie zawiera nasion ani kawałków korzeni niepożądanych roślin, które mogłyby nam zachwaścić rabatkę.

Organika wzbogaca glebę w substancję organiczną i składniki pokarmowe. Może być stosowany w uprawach roślin i trawników, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy. Przy zastosowaniu zgodnym z przeznaczeniem oraz instrukcją jest bezpieczny dla środowiska.

Najnowsze artykuły