Ostatni tydzień z wystawą „Chcąc pogodzić wszystkich, nie zadowolisz nikogo” w GSW

To już ostatni tydzień z wystawą, którą wzbudza wiele emocji i zainteresowania. W tym ostatnim tygodniu GSW zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie dla osób ze specjalnymi potrzebami oraz na jej niedzielny finisaż. Ponadto w programie cykliczne spotkania ruchowe oraz warsztaty z tworzenia ZINÓW.

We wtorek (21.11) wydarzeniu towarzyszącemu wystawie Chcąc pogodzić wszystkich, nie zadowolisz nikogo, będzie oprowadzanie dla osób niesłyszących. Poprowadzi je Łukasz Kropiowski o godz.17.00, a tłumaczeniem języka migowego zajmie się Iwona Błaszczyk

W środę (22.11) o godz. 11.00 spotkanie z cyklu Lekcja siedząca poprowadzi Natalia Iwaniec. Przez większość sesji uczestniczy siedzą, wykonując zadania i ćwiczenia w pozycji siedzącej. To rozgrzewka dla seniorów i osób, dla których wyzwaniem jest intensywna aktywność ruchowa w pozycji stojącej. To nie jedyne warsztaty, które zorganizowane zostały w tym dniu. Wieczorem o godz. 19.00 będą miały miejsca zajęcia z cyklu Lekcja Gaga/People, które również poprowadzi Natalia Iwaniec. Gaga jest wyjątkową metodą pracy z ciałem, która łączy ruch i wyobraźnię. Podczas warsztatów uczestniczy doświadczają przyjemności z ruchu w przyjaznej atmosferze. Wstęp: 15 zł.

W czwartek (23.11) odbędzie się wykład „Sztuka i religia” w wykonaniu Natalii Krawczyk o godz. 18.00. W piątek (24.11) o godz.13.00 przygotowane zostało oprowadzanie z audiodeskrypcją dla osób niewidomych po finisażowej wystawie. Po południu o godz.17.00 wydarzy się pokaz filmów Dariny Alster oraz spotkanie online z artystką.

W sobotę (25.11) każdy kto będzie miał ochotę i zapisze się na zajęcia, będzie mógł wykonać własną niezależną publikację. ZIN! ZIN! to cykl warsztatów dotyczących samodzielnego tworzenia zinów – prostych, niewielkich publikacji o niezależnym charakterze. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają informacje na temat różnych rodzajów zinów, ich historii, technik druku, a także wskazówki techniczne dotyczące różnorodnych środków wyrazu artystycznego oraz możliwości ich wykorzystania. Następnie własnoręcznie stworzą ziny, korzystając z udostępnionych materiałów i narzędzi. Obowiązują zapisy.

Finisażowe oprowadzanie kuratorskie po wystawie i ostatnia szansa na jej zobaczenie w niedzielę (26.11) o godz.16.00.

 

Najnowsze artykuły