Park wokół tężni już otwarty. Otwarcie tężni wiosną

Prawie rok od rozpoczęcia prac nowy obiekt na Malince już cieszy oczy opolan. Wkrótce rozpoczną się odbiory. Jednak na inhalację trzeba poczekać do wiosny.

Teren rekreacyjny wokół jest już dostępny dla spacerowiczów. Mogą również odpoczywać na ławkach, czy uprawiać nordic walking. Wciąż jednak nie można korzystać z urządzeń siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw. Wkrótce rozpoczną się odbiory techniczne i dopiero wówczas będzie można z nich korzystać. Obecnie urządzenia są oklejone taśmą.

Tężnie, która powstała na Malince to prawdziwy olbrzym. Jej powierzchnia to 186,5 metrów kwadratowych. Będzie miała 31 metrów długości, ponad 4 metry szerokości i 8 metrów wysokości.  Wraz z otaczającą pergolą ze strefami inhalacyjnymi konstrukcja zajmie łączny obszar ponad 532 m kw. To sprawie, że opolskie inhalatorium jest największą na Opolszczyźnie.

Warto dodać, że jest to pierwszy tego  typu obiekt w Opolu. Mikroklimat, który powstaje wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej oraz ogólnego wyczerpania organizmu. Tężnia będzie wiec nie tylko strefą relaksu ale też zdrowia.

Dzięki budowie tężni cały rejon ulic Tarnopolskiej i Lwowskiej stanie jedną z największych stref relaksu w Opolu. Przypomnijmy, przy Tarnopolskiej od lat działa już Park Sensoryczny, a obok niego mały skwer. Teraz dochodzi do tego tężnia i skwer wokół niej.

Jej główną atrakcję będą trzy urządzenie wielofunkcyjne, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz integracyjne dla seniorów, składające się z kilkunastu różnych stanowisk do ćwiczeń dla osób starszych (m.in.: poręcz, trener bioder, drabinka dla palców, koło do ćwiczeń dłoni, poręcz wężowa, poręcz falista, belka wężowa, łuki).

Tężnia na Malince będzie działała przez pięć miesięcy w roku, od wiosny do jesieni.

 

Najnowsze artykuły