Piknik na rzecz Rodziny i Rodzicielstwa Zastępczego już w sobotę

Z myślą o Dniu Rodziny i Dniu Dziecka w sobotę na placu obok Orlika przy ul. Bielskiej odbędzie się „Piknik na rzecz Rodziny i Rodzicielstwa Zastępczego” promujący ideę pieczy zastępczej.

Celem imprezy współorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu, Rada Dzielnicy V – Malinka Gosławice, Rada Dzielnicy IX – Stare Miasto Opole, Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Jestem” jest nagłośnienie problemu rodzin adopcyjnych, zarówno od strony dziecka jak również rodzica.

„Każdego roku w mieście Opolu przybywa dzieci, które wymagają opieki i wychowania, ponieważ nie mogą liczyć na wsparcie swoich rodziców biologicznych. Są to noworodki, niemowlaki, przedszkolaki, uczniowie, nastolatki z różnym bagażem doświadczeń. W naszym mieście brakuje rodzin zastępczych, które są alternatywą dla domów dziecka, miejscem, gdzie dzieci mogą poczuć się bezpiecznie, być akceptowane i kochane” – czytamy na stronie wydarzenia.

Otwarcie bram „w stylu country” zaplanowano na godz. 11, z kolei uroczyste rozpoczęcie Pikniku odbędzie się w samo południe.

Tak natomiast prezentuje się pozostały program:
godz. 12.15: grupa cyrkowa „Cudaki” z Dobrzenia Wielkiego,
godz. 12.30: grupa taneczna Dobrzeń Wielki,
godz. 12.45: zumba dla wszystkich,
godz. 13: taneczna niespodzianka – Seniorzy Rodzicom,
godz. 13.30: dzieci dzieciom – Zespół Pieśni i Tańca „Male Opole”,
godz. 13.45: występ dzieci ze Szkoły Muzycznej z Kluczborka,
godz. 14.15: pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu PCK,
godz. 14.30: „Jak się bronić” – pokaz w wykonaniu Służby Więziennej,
godz. 15: rozstrzygnięcie konkursów,
godz. 15.30: niespodzianka na koniec,
godz. 16: zakończenie Pikniku.

Imprezie towarzyszyć będą również takie atrakcje jak: strzelanie z łuku; kawa z „gliną”; fotobudka; wariacje konne; Heliosowe niespodzianki; Opole w Rytmie Życzliwości; balonem do nieba; łączność ze światem – Stowarzyszenie Seniorów Krótkofalowców; warsztaty z Panią Karmelarz; ćwiczenia smovey – po zdrowie z Jędrzejem; turniej w bule z seniorami; życie mlekiem i miodem płynące; pokaz strażacki; nauka jazdy na deskorolce: gry zręcznościowe, zabawy ruchowe muzyczne; westernowy poczęstunek