Piłkarze już po urlopach, na inaugurację gramy z Rzeszowem

Niedawno podsumowywaliśmy koniec sezonu Odry Opole, tymczasem błyskawicznie zbliża się kolejny. Zawodnicy wrócili z urlopów, a my poznaliśmy już przybliżony terminarz spotkań Fortuna 1 Liga na sezon 2023/24.

Z inauguracją kojarzyć nam się będzie tamtejsza Stal, z którą zagramy na wyjeździe (22-23 lipca). W pierwszym meczu u siebie podejmiemy z kolei Apklan Resovię (29-30 lipca). Obydwie drużyny w poprzednich rozgrywkach uplasowały się wyżej od naszego zespołu (Stal – 6, Resovia – 14).

Przypomnijmy, w poprzednim sezonie Odra utrzymała się na zapleczu ekstraklasy dopiero kolejkę przed końcem. Teraz również nie będzie łatwo. Wśród nowych rywali znajdą się spadkowicze z krajowej elity: Wisła Płock, Lechia Gdańsk i Miedź Legnica. Rywalizację w II lidze wygrała natomiast Polonia Warszawa, drugi był Znicz Pruszków, a po barażach awansował też Motor Lublin i z tymi drużynami również przyjdzie opolanom rywalizować w nowej ligowej batalii. Sezon zakończymy w weekend 25-26 maja na własnym stadionie meczem z beniaminkiem z Pruszkowa.

Z najnowszych wiadomości dochodzących do nas z ulicy Oleskiej wiemy, że w najbliższym sezonie w barwach „Niebiesko-czerwonych” nie będziemy oglądać Antoniego Klimka, który zagra na boiskach PKO Ekstraklasa w ekipie Widzewa Łódź. Po dwuletniej przerwie ponownie zagra dla Odry 19-letni pomocnik, Michał Surzyn. Skrzydłowy wraca na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu.

Piłkarze zakończyli już urlopy i są już po testach motorycznych. Za nimi pierwsze treningi na boisku. Sezon coraz bliżej.

Fot. Kamil Wolny

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły