Policja w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Prowadzone jest postępowanie

Policjanci kontrolują Zarząd Dróg Wojewódzkich. W ramach prowadzonego postępowania zabezpieczono część sprzętu komputerowego. Postępowanie toczy się w sprawie. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów – informuje prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Czynności w Zarządzie Dróg Wojewódzkich zostały wykonane na polecenie prokuratora z II Wydziału Śledczego ds przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Opolu. Zostały one przedsięwzięte w ramach śledztwa nadzorowanego w tym wydziale, które zostało wszczęte w październiku minionego roku, mającego za przedmiot podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień, niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy tej jednostki organizacyjnej oraz funkcjonariuszy publicznych jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa opolskiego, w związku z udzielaniem zamówień publicznych. Przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków podjęte zostało w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bądź osobistej – wyjaśnia prokurator Stanisław Bar.

Jak poinformował nas podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, działania w ZDW rozpoczęły się w środę (7.02).

– Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego byli w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Ma to związek z prowadzonym postępowaniem w sprawie przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez urzędnika – wyjaśnia podkomisarz.

Arkadiusz Branicki, rzecznik ZDW potwierdza, że policjanci byli w jednostce. Jak dodaje, funkcjonariuszom zostały przekazane wszystkie materiały, o które wnioskowali. Sprawa ma dotyczyć jednej z inwestycji budowlanych. Branicki zaznacze jednocześnie, że ZDW to jednostka, która realizuje bardzo dużo inwestycji unijnych, dlatego kontrole różnych organów, m.in. Najwyższej Izby Kontroli, Państwowej Inspekcji Pracy, czy też Urzędu Skarbowego, odbywają się w niej bardzo często.

 

Oświadczenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu:

„Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu potwierdza, iż w dniu 6 lutego 2024 r. na wezwanie Prokuratury Okręgowej w Opolu zostały wydane rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie objętej postanowieniem o żądaniu wydania rzeczy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu w pełnym zakresie współpracuje w przedmiotowej spawie z organami ścigania.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu nie jest uprawniony do udzielania szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie. Informacje takie mogą zostać udzielone wyłącznie przez prowadzącego postępowanie prokuratora.”

Najnowsze artykuły