Posadzili drzewa dla Amelki

Ponad 20 klonów posadzili opolanie na terenie przy boisku LKS Groszmal Opole. Akcja miała wymiar charytatywny – każdy, kto miał życzenie posadzić drzewo, wpłacił pieniądze na leczenie 8-letniej Amelki Kawałek. 

Bardzo nam miło, że tyle osób zainteresowało się tym tematem i robi się coś dobrego, a przy okazji Amelka zyska środki, za które wyjedzie na turnus terapeutyczny, ale też weźmie udział w innych terapiach, które nie ukrywam, w ciągu ostatnich 6 lat zdziałały cuda – podkreśla mama Amelki. – Jeśli chodzi o leczenie autyzmu dziecięcego to pieniądze pozyskujemy albo z organizacji pozarządowych, albo są to środki własne, ponieważ te terapie nie są refundowane, albą są, ale w małej ilości – dodaje.

Amelka po narodzinach nie mogła sama oddychać, lekarze zdiagnozowali u niej niedotlenienie mózgu i wrodzone zapalenie. Gdy skończyła 2 latka, zdiagnozowano także autyzm. Nie da się go wyleczyć, ale dzięki wielu terapiom, na które Amelia uczęszcza, jej funkcjonowanie poprawia się, a jakość jej życia może być jeszcze lepsza.

Drzewa posadzone w ramach akcji zostały ufundowane przez Zakład Komunalny w Opolu. Opolanie, którzy dołączyli do inicjatywy, wpłacili na konto Amelki 1000 zł, ale kwota cały czas rośnie.

Najnowsze artykuły