Rowerowe patrole jeżdżą po Opolu

Policjanci z drużyny rowerowej pełnią już służbę. Reagują na przestępstwa i wykroczenia oraz zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów związanych ze stanem epidemii.

W związku z wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa (zagrożenie związane z COVID-19 oraz wprowadzony stan epidemii, nałożyły na policjantów szereg dodatkowych obowiązków), patrole rowerowe wcześniej niż zazwyczaj zaczęły swój sezon w Opolu. Jak zawsze będzie można je spotkać między innymi w popularnych miejscach rekreacji i wypoczynku. Policjanci, oprócz zadań dotyczących reagowania na przestępstwa i wykroczenia, zwracają również uwagę na przestrzeganie przepisów związanych ze stanem epidemii. Przypominamy, że wciąż obowiązuje dystans społeczny oraz nakaz zasłaniania ust i nosa.

Drużyna rowerowa jest również angażowana do zadań kryminalnych – zwłaszcza w zgłaszanych „na gorąco” rozbojach, pobiciach czy kradzieżach. W tym roku, do służby rowerowej delegowanych zostało sześciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Część z nich to doświadczeni w służbie rowerowej policjanci, część to adepci – łączy ich jednak rowerowa pasja. W ciągu jednego dnia potrafią na swoich jednośladach przejechać nawet 80 kilometrów. Taki rodzaj służby sprawdza się zarówno w gęstej zabudowie, podczas godzin ulicznego szczytu, jak i na licznych w naszym województwie terenach zielonych.

Fot. Policja Opolska

Najnowsze artykuły