Rozkręcamy Jarmark Bożonarodzeniowy

Grudzień bez wątpienia jest jednym z najbardziej magicznych miesięcy w roku. Kolorowa iluminacja, świąteczne dekoracje i smakowite zapachy. Czas świątecznych jarmarków właśnie się rozpoczął!

Już tradycyjnie zapraszamy do Opola na jedyną w swoim rodzaju atmosferę, bo któż nie lubi spacerować wśród pachnących pierników, aromatycznych grzańców i błyszczących atrakcji?

Jak co roku Rynek w Opolu zamienia się w Krainę Ciepła, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Od 6 do 22 grudnia, codziennie od godz. 12.00 do 21.00 na opolan czeka ponad 60 wystawców z rękodziełem, wysokiej jakości ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Będzie też wyjątkowa atrakcja, która w zeszłym roku po raz pierwszy pojawiła się na opolskim Rynku i skradła serca mieszkańców. Dzięki współpracy ze spółką Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.  na Rynku stanęło 16 metrowe Koło Młyńskie. Będzie dostępne dla wszystkich przez cały okres trwania Jarmarku i to za darmo!

W piątek 6 grudnia będziemy mogli również obejrzeć interaktywny spektakl „Kosmiczne Mikołajki” w wykonaniu instruktorów MDK Opole oraz posłuchać koncertu zespołu Fly High.

Oprócz ogromnej karuzeli na Rynku pojawi się również nie lada gratka dla małych i dużych. Ta wspaniała atrakcja to nic innego jak świąteczny Autodrom, czyli platforma do jazdy w 2-osobowych autach. Specjalnie zaprojektowane samochodziki przypadną do gustu wszystkim fanom jazdy. Wystarczy zasiąść za kierownicą kolorowego pojazdu, aby rozpocząć rajdową przygodę. Maluchy mogą w ten sposób spróbować swoich sił w kierowaniu, nieco starsze dzieci ćwiczyć ruchy kierownicą i refleks, a dorośli cofnąć się do wspomnień z dzieciństwa.

W pierwszy weekend Jarmarku (7-8 grudnia) na opolski Rynek przybędą niezwykli goście, z którymi nie zabraknie dobrej zabawy. Świąteczny Konwój Radia Zet i marki Wawel zapewni iście świąteczną rozrywkę, która będzie idealnym przedsmakiem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na miejscu będzie można “pobujać” się do największych świątecznych przebojów oraz zaśpiewać je wspólnie na świątecznym karaoke.

Ponadto przy użyciu foto-budki będzie można stworzyć własne, spersonalizowane kartki świąteczne, wykuć świąteczne monety, wziąć udział w konkursach z nagrodami i skosztować przepysznych słodkości prosto z ciężarówki Wawel Truck! Ten pojazd to jednak nie tylko mobilna strefa słodkości, ale przede wszystkim miejsce pełne interaktywnych gier i aplikacji.

Już chyba nikt nie wyobraża sobie Jarmarku w Opolu bez góralskich chat i przysmaków. Na zgłodniałych czekać będą gorące posiłki w formie podpłomyków z pieca opalanego drewnem, swojskie kiełbasy z dzika czy specjalna grochówka z Podhala przygotowywana na kuchni polowej. Będzie można ogrzać się przy ognisku lub gazowych promiennikach ciepła. Podnieść temperaturę pomoże również gorąca czekolada, herbata lub grzane wino z przyprawami.

Zapach tego ostatniego będzie się rozchodził po całym Rynku. Tak jak i woń smacznego paprykarza z karpiem i kaszą jęczmienną, który 22 grudnia przygotują i poczęstują mieszkańców włodarze naszego miasta.

8 grudnia już po raz szósty ulicami Opola przejdzie z kolei Marsz Mikołajów, który tradycyjnie rozpocznie się na Pl. Wolności. Podczas Jarmarku nie zabraknie również mocnych akcentów teatralnych. Wyjątkową atrakcją będzie spektakl “Pingwiny z zimowej krainy” oraz koncert „Bajkowe Kolędowanie” w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej pod dyrekcją Ludmiły Wocial-Zawadzkiej.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/2348716152106279/

Najnowsze artykuły