Spisz się mobilnie! Urzędnicy są do dyspozycji mieszkańców

Narodowy Spis Powszechny wciąż trwa. Gminne Biuro Spisowe w Opolu uruchomiło dodatkową możliwość spisu w formie tzw. „mobilnego punktu spisowego”. Dociera on do tych mieszkańców Opola, którzy często mają ograniczony dostęp do komputera i internetu.

I tak w pierwszej kolejności członkowie Gminnego Biura Spisowego dotarli z pomocą do osób bezdomnych, które chciały z takiej pomocy skorzystać. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Opolu uruchomiono miejsce, gdzie bezdomni mogą spisać się w dyskretny sposób i dokonać samospisu. Z takiej możliwości skorzystało już około 30 osób.

Sporym zainteresowaniem spis cieszył się także w Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”. Przy ulicy Majora Hubala w ciągu pięciu godzin spisało się ponad 50 opolan. Ponieważ nie udało się w tym czasie pomóc wszystkim i są kolejni chętni, pracownicy OIK znów będą pomagać tamtejszym mieszkańcom.

Przypominamy, że można również skorzystać z infolinii (pod nr 22 279 99 99), gdzie można spisać się przez telefon.

Nie odkładajmy spisu na ostatnią chwilę, bo w okresie wakacyjnym możemy o tym zapomnieć!

– Jeżeli wiecie Państwo, że są jeszcze osoby, grupy osób, które potrzebowałyby pomocy „mobilnego punktu spisowego” to bardzo proszę o kontakt z Urzędem Miasta Opola z Wydziałem polityki Społecznej lub Wydziałem Spraw Obywatelskich. Na pewno ustalimy dogodny, dla obydwu stron, termin takiego dyżuru – przyznają urzędnicy.