Całkowicie nieudany występ AZS-u Politechniki

Koszykarze opolskiego zespołu byli znacznie słabsi od swojego sąsiada z I-ligowej tabeli. Przegrali we własnej hali z Polonią Leszno 74:92.

Marcin Sagan

Nasi zawodnicy od kilku tygodni prezentowali wysoką formę. Potrafili pokonać czołowe zespoły I ligi: Sokół Łańcut czy przed tygodniem Czarnych Słupsk. Nic więc dziwnego, że zdaniem bukmacherów byli faworytami starcia z Polonią. Niestety całkowicie zawiedli. Przegrali w pełni zasłużenie będąc gorszym w każdym z elementów gry. W naszym zespole na wyróżnienie zasłużył tylko najbardziej doświadczony Przemysław Szymański. Solidnie zagrał również Tomasz Ochońko. To było jednak zdecydowanie za mało na zespół z Leszna, w którym każdy z podstawowej piątki grał na dobrym poziomie, a mocno wsparł ich Michał Jodłowski.

Mecz zaczął się od prowadzenia gości 4:0. W 4. min było jednak 7:4 dla opolan. Jeszcze w 6. min akademicy byli na prowadzeniu 14:12 i była to ostatnia przewaga AZS-u w tym spotkaniu. Po pierwszej kwarcie przyjezdni mieli o sześć punktów więcej, a w 13. min prowadzili już 29:20. Z przewagą dziewięciu “oczek” schodzili też w połowie meczu z parkietu do szatni.

Wydawało się, że w przerwie szkoleniowiec naszej drużyny Rafał Knap zdoła zmotywować swoich podopiecznych do lepszej gry. Niestety tak się nie stało. Leszczynianie grali swobodnie, z pomysłem, skutecznie i powiększali przewagę. W 24. min wynosiła ona 15 punktów (58:43 dla Polonii), a po trzeciej kwarcie było 72:54 dla nich.

W ostatniej części gry Polonia spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Największą przewagę miała w 38 min gdy było 92:69 dla gości. W końcówce nasi koszykarze zdołali zniwelować nieco straty, ale zatrzeć złego wrażenia po swoim występie nie zdołali.

Teraz dość długo nie będzie okazji do obejrzenia meczu ligowego w hali przy ul. Prószkowskiej. Najbliższy z Basketem Poznań dopiero za cztery tygodnie w weekend 13/14 marca. Wcześniej AZS zagra dwa spotkania na Dolnym Śląsku: za tydzień 22 lutego z Górnikiem Wałbrzych, a 7 marca z Nysą Kłodzko.

Weegree AZS Politechnika Opole – Polonia Leszno 74:92 (15:21, 21:24, 18:27, 20:20)
AZS: Ochońko 18 (1×3), M. Leszczyński 7, Kaczmarzyk 11 (2×3), Szymański 13 (1×3), Krzywdziński 8 – Wilk, W. Leszczyński 7 (1×3), Załucki, Kiwilsza 2, Cichoń, Skiba 4, Krawiec 4. Trener Rafał Knap.
Polonia: Sirijatowicz 9 (1×3), Chanas 15 (1×3), Trubacz 18 (4×3), Pabian 19 (2×3), Milczyński 15 – Sączewski 3, Sanny 5 (1×3), Jodłowski 8. Trener Radosław Hyży.

Na zdjęciu zawodnicy naszego zespołu, którzy po meczu nie mogli mieć szczęśliwych min. Fot. Andrzej Klimek.