Niesamowity wyczyn koszykarzy AZS-u Politechniki. Pokonali lidera!

Na 57 sekund przed końcem meczu goście z Radomia obejmują prowadzenie 82:81. Opolanie wyprowadzają akcję i w jej ostatniej sekundzie do wykorzystania Hubert Pabian trafia za 3 punkty dając prowadzenie AZS-owi 84:82. Radomianie mają jeszcze dwie szanse, ale ich rzuty na szczęście są niecelne i w Opolu dochodzi do ogromnej niespodzianki w Suzuki I lidze!

Grający z wielką determinacją przez cały mecz gracze trenera Roberta Skibniewskiego absolutnie zasłużyli na tę wygraną. Co zaskakujące to trzy kwarty tego spotkania wygrali goście a mimo to z parkietu schodzili pokonani. Zdecydowała o tym fenomenalna druga kwarta  wykonaniu akademików, którą wygrali 31:19 odrabiając straty z części pierwszej, po której goście prowadzili 24:18 i do przerwy prowadzili 49:43.

Druga połowa połowa była niezwykle wyrównana. Goście potrafili odrabiać straty i wyszli na prowadzenie 57:55. Później był remis 62:62. “Akademicy” utrzymywali do wspomnianej ostatniej minuty 5-6 punktowe prowadzenie dzięki czemu koniec okazał się bardzo szczęśliwy. Oba teamy spisywały się znakomicie w rzutach za 3 pkt. Opolanie trafili 14 a goście 13 razy ze swoich rzutów.

Bohaterem Opola został Hubert Pabian, który zdobył 23 punkty w tym najważniejsze bo w ostatnich akcjach pierwszej i drugiej połowy. Zobaczcie to na filmie poniżej.