Zwycięstwo Unii w 3 lidze, porażka jej rezerw poziom niżej

Klub piłki nożnej kobiet Unia Opole w rozgrywkach seniorek jest reprezentowany przez dwie drużyny. Jedna z nich gra w 3 lidze, druga szczebel niżej. Tym razem lepiej poszło wyżej notowanej ekipie.

Rywalizujące w strefie 3 podopieczne Tomasza Minkiewicza ograły bowiem u siebie Mitech Żywiec 5-3. Tym samym mocno zbliżyły się do podium tabeli gdyż był to pojedynek z gatunku o „sześć punktów”. Trzecie w stawce rywalki miały nad nimi dziewięć „oczek” przewag, teraz jest ich sześć, a przecież mogłoby być nawet 12. W dodatku opolanki mają już lepszy stosunek dwumeczu.

Co do pojedynku rozgrywanego w niedzielę, na boisku przy ul. Hallera, emocji i goli było co niemiara. Przed przerwą wynik otworzyła Nikola Kokot, a później do siatki trafiła także Pamela Drożdż. „Worek z bramkami” rozwiązał się po zmianie stron i padło ich wówczas sześć. Połowę z nich zdobyły gospodynie, a uczyniły to kolejno Magdalena Truszczak, Anastazja Nowaczek i Karolina Larska.

Triumfatorki w tym spotkaniu zagrały w składzie: E. Gatak – Nowaczek, O. Baron, A. Gatak, Drożdż, Brzozowska, Larska, Jaszyk, Truszczak, Kokot (46. Piontek), Marzec.

Słabo za to poszło rezerwom Unii, które przegrały 1-3 u siebie z niżej notowanymi przedstawicielkami Piasta Strzelce Opolskie. Tym samym spadły na drugie miejsce w 4 lidze opolskiej. W 12 kolejkach uzbierały 22 punkty przy bilansie goli 50-32.