Gwardia Opole już odpadła z Pucharu Polski!

Ależ wpadka Gwardii Opole w Pucharu Polski. Nasi piłkarze ręczni odpadli bowiem na etapie 1/16 finału ze znacznie niżej notowanym AZS-em AWF Biała Podlaska.

Podopieczni Rafała Kuptela przegrali na wyjeździe 24:30, a zadecydowała o tym przede wszystkim ich kiepska postawa w ofensywie po zmianie stron. Dość napisać, iż wówczas zdobyli tylko dziewięć goli, podczas gdy rywale 14. Opolanie nie byli w stanie wykorzystać także tego, iż przeciwnicy łącznie aż 14 minut spędzili na ławce kar, podczas gdy oni sami tylko dwie…

Zaczęło się też jednak źle, albowiem dość szybko miejscowi wyszyli na prowadzenie 5:1. Na szczęście gwardziści zbytnio się tym nie zrazili i systematycznie odrabiali straty, wyrównując przy stanie 6:6. Niestety, nie poszli wówczas „za ciosem” i już do przerwy rywale z reguły prowadzili jedną lub dwiema bramkami. Na odpoczynek obie ekipy schodziły przy wyniku 16:15 dla akademików.

Drugą odsłonę znowu lepiej zaczęła ekipa grającego trenera Marcina Stefańca. I to na tyle, że na półmetku tej części gry było 24:20 dla niej. Później z kolei gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo i osiągnęli nawet siedem goli przewagi. Wtedy już było „po zawodach”

Taka porażka boli tym bardziej, że przeciwnicy na co dzień występują na drugim szczeblu zmagań, choć też aktualnie zajmują tam drugą lokatę. Gwardia z kolei jest piąta w stawce PGNiG Superligi. Ponadto w kolejnej rundzie PP na triumfatorów tego starcia czekał już następny niżej notowany w hierarchii polskiego szczypiorniaka, mianowicie Stal Mielec.

AZS AWF Biała Podlaska – Gwardia Opole 30:24 (16:15)
Gwardia: Ałaj – Mauer 8, Fabianowicz 4, Jankowski 3, Milewski 3, Zadura 3, Klimków 1, Stefani 1, Zarzycki 1, Kucharzyk, Morawski, Sosna.