I tak trzeba grać panowie! Gwardia na tarczy, ale postawiła się faworytowi z Płocka

KPR Gwardia Opole choć uległa Orlenowi Wiśle Płock 25:30 to zasłużyła na słowa uznania za walkę i charakter. – I tak trzeba grać panowie – powtarzali kibice żegnając zawodników, którzy tradycyjnie po spotkaniu wykonali przemarsz wokół parkietu przybijając “piątki” z kibicami.

Wicemistrzowie Polski występujący w Lidze Mistrzów zostali zaskoczeni przez podopiecznych Bartosza Jureckiego, którzy po trzech minutach prowadzili 2:0 a po sześciu 3:1 po bramkach Mateusza Wojdana, Mateusza Jankowskiego i Michała Milewskiego. Goście otrząsnęli się i w 10. minucie po rzucie Marcela Sroczyka wyszli na prowadzenie 4:3. Gwardia “się zacięła” i przez 11. minut nie potrafiła znaleźć drogi do bramki gości. Płocczanie odskoczyli na 8:4 w 20. minucie i nie oddali wygranej do końca choć trzeba nagrodzić naszą drużynę za ambitną próbę pogoni za rywalem. Mimo, że w 27 minucie Wisła prowadziła 13:7 to dwie kolejne bramki rzucili Fabian Sosna i Wojdan i do przerwy goście prowadzili tylko 13:9.

Najwyższą 9-cio bramkową przewagę goście uzyskali w 48. minucie po rzucie do naszej pustej bramki Leona Susnji. Nie zrażeni takim obrotem sprawy opolanie zmniejszyli nieco straty i w 50. minucie po rzutach Wojdana, Marka Monczki i Sosny było 25:19 dla gości. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Trener gości otrzymał żółtą kartkę a zawodnicy lądowali na ławce kar. Podrażnieni goście, w szeregach, których pojawili się mniej doświadczeni gracze znów uzyskali wyraźną przewagę i w 54 minucie po rzutach Kiryla Samoila wyszli na prowadzenie 29:20. Od tego momentu Gwardia pozwoliła gościom na zdobycie jednej bramki sama za sprawą szybkich akcji zdobyła ich pięć. Po obronie rzutu karnego wykonywanego przez Michała Daszka przez naszego bramkarza Jakuba Ałaja bramkę zdobył kołowy Paweł Stempin a równo z końcową syreną do pustej bramki gości trafił Fabian Sosna zdobywając swoją siódmą bramkę w meczu, która jednocześnie zapewniła mu tytuł MVP spotkania.

w akcji Fabian Sosna, MVP meczu / foto Andrzej Klimek

Bramki dla KPR Gwardii zdobyli: Fabian Sosna 7, Piotr Jędraszczyk 5, Mateusz Jankowski Mateusz Wojdan po 3, MIchał Milewski i Janusz Wandzel po 2, Antoni Łangowski, Paweł Stempin i Marek Monczka po 1.