Pewna wygrana zawodniczek Uni

Nasze I-ligowe siatkarki bez większych problemów pokonały w Stegu Arenie ekipę Azotów Tarnów 3:1.

Marcin Sagan

Wynik 3:1 wskazuje, że przyjezdne podjęły walkę. Tak jednak było tylko w jednym secie – drugim. Pozostałe podopieczne trenera Nikoli Vettoriego dość gładko wygrały z nisko sklasyfikowanymi w tabeli przeciwniczkami.

W pierwszej partii gospodynie miały dwa-trzy punkty przewagi, a odskoczyły wyraźnie w drugiej części seta wygrywając do 18. Łatwe zwycięstwo w premierowej odsłonie wprowadziło zbytnie rozluźnienie w szeregach Uni. Drugi set źle się bowiem zaczął. Było 7:3 dla Azotów i trener Vettori wziął czas. Dało to efekt, bo straty udało się zmniejszyć do jednego punktu (7:8). Potem znów jednak zespół gości zyskał większą przewagę. Prowadził 15:11 i 18:13. Nasze dziewczny nie dawały za wygraną. Doprowadziły do stanu 21:22. Dwie kolejne piłki należały do przeciwniczek. Udane akcje zawodniczek Uni sprawiły jednak, że zrobiło się 23:24. Emocje były duże, ale w kolejnej akcji najlepsza wśród rywalek Magdalena Szabo atakiem po bloku zakończyła partię sprawiając radość kilkunastoosobowej grupie kibiców z Tarnowa.

To było jednak wszystko na co było stać ekipę Azotów. Trzeciego i czwartego seta siatkarki Uni łatwo wygrały. Były lepsze w każdym elemencie gry, a świetny występ zaliczyła zwłaszcza środkowa Dominika Witowska. Skutecznie atakowała, ale też odbierała ochotę do gry przeciwniczkom swoimi blokami. W ten sposób zresztą zakończył się mecz. Ostatni punkt drużyna Uni zdobyła właśnie po bloku Witowskiej.

Następny mecz zespół Uni zagra za dwa tygodnie na wyjeździe z Energetykiem Poznań. Stawka jest wysoka, bo obie ekipy walczą o 2. miejsce po fazie zasadniczej. Na razie wyżej są zawodniczki z Wielkopolski. Energetyk jest wiceliderem i ma 46 punktów. Uni jest za nim i ma o dwa punkty mniej. Natomiast najbliższe spotkanie u siebie opolanki rozegrają w sobotę 22 lutego, a rywalem będzie Solna Wieliczka. To spotkanie w Stegu Arenie rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie to ostatni mecz w fazie zasadniczej we własnej hali.

Uni Opole – Azoty Tarnów 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:17)
Uni: Makarowska, Gierak, Janiuk, Szczygioł, Ciesiulewicz, Witowska, Szczygłowska (libero) – Sobiczewska, Wołodko, Stronias. Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu nasze siatkarki. W niedzielę grały 20. mecz w sezonie i odniosły 15. zwycięstwo.

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej)