Siatkarki Uni przegrały pierwszy mecz o siódme miejsce w elicie

Ostatni mecz tego sezonu w roli gospodyń mają już za sobą siatkarki Uni Opole. Niestety, przegrały w nim z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3.

Warto jednak zauważyć, że wynik nie oddaje przebiegu tego starcia. Wszak były w nim „tylko” trzy sety, ale każdy był niezwykle zacięty. Dość napisać, iż wszystkie partie kończyły się grą na przewagi. Jakby tego było mało to o ile w części pierwszej i trzeciej podopieczne Nicoli Vettoriego przegrywały 24:26, to w środkowej odsłonie mieliśmy walkę na całego do stanu 31:33!

Przypomnijmy, iż starcie to odbyło się w ramach dwumeczu o siódme miejsce na koniec zmagań w Tauron Lidze. Rewanż zaplanowano w Bielsku-Białej na środę 20 kwietnia. Jeśli nasze panie chcą być górą w tej rywalizacji, to muszą najpierw wygrać drugi pojedynek, obojętnie w jakim stosunku, a następnie zwyciężyć w tzw. złotym secie.

Uni Opole – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (24:26, 31:33, 24:26)
Uni: Makarowska, Bidias, Pellegrino, Bączyńska, Stronias, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Sieradzka.