UNI Opole pewnie wygrywa na inaugurację

Siatkarki UNI Opole z drobnymi problemami “odprawiły z kwitkiem” przyjezdne z Jawora. Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały w Stegu Arenie Olimpię Jawor 3:0.

Piotr Jankowski

Opolanki bardzo dobrze weszły w mecz, dobrze spisując się zarówno na zagrywce, w ataku, jak i przyjęciu. O ile przytrafiały im się drobne błędy, to przyjezdne nie były w stanie ich wykorzystać. Pierwszy set padł łupem UNI 25:16.

W drugiej odsłonie rozpędzone „Wilczyce” stworzyły sobie kilkupunktową przewagę, którą jednak równie szybko straciły. Gra toczyła się punkt za punkt, a pewnym momencie Olimpia wyszła nawet na prowadzenie 15-14. Wszystko dzięki świetnie pracującemu przyjęciu siatkarek z Jawora. UNI nie złożyło jednak broni i w końcówce seta przeważyło jego losy na własną korzyść, triumfując 25-23.

Trzeci set także padł łupem opolskich siatkarek. Olimpia tylko do połowy seta była w stanie nawiązać walkę z rozpędzonymi “Wilczycami”, które z minuty na minutę coraz lepiej wyglądają na parkiecie. Do optymalnej formy jeszcze trochę brakuje, ale gra opolskiej drużyny po raz kolejny będzie cieszyć kibiców. Dzięki zwycięstwu 25-18 w trzecim secie UNI triumfowało w pierwszym meczu sezonu 3:0.

Kolejne spotkanie podopieczne trenera Nicoli Vettoriego rozegrają w sobotę 3 października w Szczyrku z tamtejszym SMS-em. Następne domowe spotkanie przypada na sobotę 17 października. Do Opola przyjedzie Energetyk Poznań.

UNI Opole 3-0 (25-16, 25-23, 25-18) Olimpia Jawor