Zawodniczki Uni przegrały w sposób, w jaki dawno nie przegrały

W swoim dziewiątym meczu w sezonie I-ligowe siatkarki Uni Opole uległy u siebie Energetykowi Poznań 2:3.

Marcin Sagan

Każda seria kiedyś się kończy. W środę skończyła się passa wygranych meczów przez opolski zespół w tie breaku. Nasze zawodniczki nazywano “mistrzyniami piątego seta”. W istocie miały dość niesamowity bilans skuteczności w tie breakach. W piątym secie, który jest wojną nerwów wykazywały się zimną krwią. Dzięki temu na 10 swoich ostatnich pieciosetowych meczów, wszystkie 10 wygrały (dziewięć w poprzednim sezonie i jeden w tym). Ostatni raz 2:3 przegrały 3 lutego 2018 roku, kiedy to w Warszawie uległy miejscowej Wiśle.

Środowy mecz Uni – Energetyk miał dość dziwny przebieg. Zespoły, które sąsiadowały ze sobą w tabeli i miały po tyle samo punktów powinny raczej stoczyć wyrównaną walkę. Końcowy wynik i pięć setów mogłyby na to wskazywać. Tyle, że wyrównana była tylko ostatnia odsłona.

W pierwszym secie gospodynie łatwo wygrały 25:16. Rywalkom problemy swoją zagrywką sprawiała atakująca Uni Sandra Szczygioł. W drugiej partii role się odwróciły. Tym razem to zawodniczki ze stolicy Wielkopolski dużo lepiej serwowały i to one wygrały do 16. Trzecia partia to dominacja Uni, a czwarta Energetyka. Najwięcej emocji było w tie breaku. Poznaniankom udało się w nim odskoczyć na trzy punkty i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Tym samym do tabeli Energetyk dopisał sobie dwa punkty, a nasze siatkarki – jeden.

W następnej kolejce opolanki zagrają w najbliższą sobotę z Solną Wieliczka na wyjeździe. Kolejne spotkanie u siebie mają w niedzielę 1 grudnia. Wówczas w Stegu Arenie zmierzą się z AZS-em Gliwice, a spotkanie rozpocznie się o godz. 19.15.

Uni Opole – Energetyk Poznań 2:3 (25:16, 16:25, 25:16, 18:25, 13:15)
Uni: Wołodko, Ciesiulewicz, Janiuk, Szczygioł, Gierak, Witowska, Szczygłowska (libero) – Stronias, Sobiczewska, Makarowska, Orzyłowska. Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu wśród swoich podopiecznych włoski trener Uni – Nicola Vettori. Jako szkoleniowiec opolskiego zespołu pierwszy raz przegrał w tie breaku. Fot. Mariusz Matkowski.

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej).