Młodzież z dwóch naszych klubów wystąpiła na zawodach w Bytomiu

W tym mieście odbyły się zawody Pucharu Polski juniorek i juniorów młodszych w dżudo. Udział wzięli w nich reprezentanci AZS-u i Gwardii Opole.

Marcin Sagan

W zmaganiach w kategorii wiekowej do 17 lat (rocznik 2002 i młodsi) najlepiej spisała się Emilia Gonsior.  W wadze powyżej 70 kg wystartowały tylko cztery zawodniczki i walczyły one systemem każdym. Dżudoczka AZS-u wszystkie swoje trzy walki skończyła przed czasem i zasłużenie zwyciężyła.

W zawodach uczestniczyła jeszcze czwórka reprezentantów AZS-u. Wszyscy są jeszcze z rocznika młodzika (2004), ale dopuszczono ich do startu w wyższej kategorii wiekowej. Na piątym miejscu w kategorii do 48 kg w gronie 11 startujących w niej osób zawody zakończyła Anna Świtniewska. W walce o brązowy medal uległa bardziej doświadczonej przeciwniczce – Natalii Stokłosie (Kokoro Łódź). W kategorii do 60 kg, w której wystąpiło aż 42 zawodników, dobrze poczynał sobie Karol Strzelczyk. Dwie pierwsze walki rozstrzygnął na swoją korzyść i to przed czasem. Trzecią jednak przegrał o nie wszedł do czołowej ósemki. Bartosz Gruchalski (kat. 66 kg) i Szymon Banach (kat. 81 kg) przegrali swoje pierwsze walki o odpadli z rywalizacji.

Dwójkę przedstawicieli na zawodach miała też Gwardia Opole. Agnieszka Brachman w gronie 11 zawodniczek w wadze do 57 kg zajęła 7. lokatę, a Grzegorz  Matkowski w wadze do 66 kg przegrał pechowo swój pierwszy pojedynek i zakończył zmagania w turnieju.

Na zdjęciu na najwyższym stopniu podium zwyciężczyni w kategorii powyżej 70 kg – Emilia Gonsior. Fot. archiwum klubowe.