Mimo pauzy w lidze, żużlowcy Kolejarza pojeździli

W miniony weekend OK Bedmet Kolejarz pauzował w 2 lidze, ale nasi zawodnicy rozjechali się w różnych kierunkach, aby rywalizować na torach indywidualnie. I to był dla nich dobry czas!

Dobre wieści dotarły do Opola za sprawą Jacoba Thorssella. Szwed w ostatnich dniach miał kłopoty zdrowotne i gorączkę, więc wykonał testy na covid-19. Wyszły negatywnie, a przeziębienie i zmęczenie ustąpiły. Jacob udał się więc do niemieckiego Guestrow. Tam ponownie zastąpił kontuzjowanego Davida Bellego w drugim turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Europy.

Szwed pojechał bardzo dobrze i zajął siódme miejsce z dziewięcioma punktami. Wynik byłby dużo lepszy i dałby awans do finału, gdyby nie potknięcie w pierwszym starcie. Thorssell przegrał w nim z Smektałą, Huckenbeckiem i Lahti. Potem już regularnie punktował. Wygrał bieg z udziałem Łogaczowa, Lebiediewa i Madsena oraz trzy razy był drugi. W tych biegach uznać musiał wyższość jedynie Dudka, Michelsen i Bewley’a. W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach Thorssell ma 14 punktów i zajmuje 9. lokatę w stawce 21 żużlowców.

Końcowa klasyfikacja IME w Guestrow:

1. Piotr Pawlicki (Polska) – 14 (3,t,3,2,3,3) 1. miejsce w finale
  2. Leon Madsen (Dania) – 11 (1,2,0,3,3,2) 2. miejsce w finale
  3. Patryk Dudek (Polska) – 12 (1,3,3,3,1,1) 3. miejsce w finale
  4. Bartosz Smektała (Polska) – 11 (3,2,2,2,2,0) 4. miejsce w finale
  5. Mikkel Michelsen (Dania) – 10 (2,3,1,3,1)
  6. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 9 (2,3,0,1,3)
  7. Jacob Thorssell (Szwecja) – 9 (0,2,3,2,2)
  8. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 9 (2,1,2,2,2)
  9. Vaclav Milik (Czechy) – 8 (0,3,3,1,1)
  10. Sergiej Łogaczow (Rosja) – 7 (3,1,2,0,1)
  11. Timo Lahti (Finlandia) – 6 (1,0,2,3,t)
  12. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 6 (2,0,1,w,3)
  13. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 5 (3,2,0,0,0)
  14. Patrick Hansen (Dania) – 5 (t,1,1,1,2)
  15. Ben Ernst (Niemcy) – 3 (1,1,0,1,0)
  16. Lukas Baumann (Niemcy) – 1 (0,d,1,0,0)
  17. Mario Niedermeier (Niemcy) – 0 (0,0,0)

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony na torze pokazał się Bartłomiej Kowalski. Nasz „gość” z Włókniarza Częstochowa tym razem wygrał w czeskim Divisovie. Rozegrano tam półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów dla zawodników do lat 19.

Kowalski był blisko kompletu punktów, a jedyny odebrał mu na początek zmagań Norick Blödorn. To za nim Kowalski przyjechał w 3. biegu.

W kolejnych startach Bartek zanotował cztery wygrane i w efekcie turniej zakończył z dorobkiem 14 punktów i awansem do finału.

Nasz żużlowiec triumfował przed Drew Kempem oraz Leonem Flintem i Jordanem Palinem (dwóch ostatnich rozegrało dodatkowy bieg).

16. Daniel Šilhán (D,ns,ns,ns,ns) 0

W weekend okazję do kolejnego startu miał Tomasz Orwat. Nasz żużlowiec udał się na Ukrainę na Międzynarodowy Turniej z okazji Dnia Młodzieży w ukraińskim Równem. Orwat w ciekawej stawce zajął 2. miejsce, a lepszy okazał się tylko bardziej doświadczony Łotysz Jewgienij Kostygow, który wygrał finałowy bieg z udziałem czterech najlepszych jeźdźców. Orwat wyprzedził z kolei Braydena McGuinnessa (Australia) i Marko Lewiszyna (Ukraina). Wcześniej Orwat zajął drugie miejsce w półfinale, a w fazie zasadniczej uzbierał w czterech biegach 10 pkt (2,2,3,3), co było 2. wynikiem.

Weekendowe starty Kolejarzy zakończył Mateusz Świdnicki w barwach Włókniarza Częstochowa. Nasz „Gość” zdobył 5+2 punktu w spotkaniu z Falubazem Zielona Góra i przyczynił się do wyjazdowej wygranej swojej drużyny 46:44.