Stegu Arena świętuje 52. urodziny

Dokładnie 52 lata temu, 20 lipca 1968 roku do użytku została oddana hala Okrąglak. Dziś znana jako Stegu Arena. Zobaczcie archiwalne zdjęcia tego obiektu.

Miało to miejsce podczas uroczystej sesji wojewódzkiej i miejskiej rady narodowej. Projekt hali otrzymał doroczną nagrodę ówczesnego ministra budownictwa, a kilka lat później stała się inspiracją do budowy hali sportowej w Olsztynie.

– Projektantami hali są Jerzy Gottfried oraz konstruktor Władysław Feiferek. – Legendarny architekt powojenny, Jerzy Gottfried zaprojektował halę w 1966 roku, a już dwa lata później była gotowa – mówi kierownik Stegu Arena Tomasz Wróbel. – Zlecenie otrzymał bezpośrednio od władz województwa, konkretnie od Józefa Buzińskiego, przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Narodowej – dodaje.

Przez 52 lata hala gościła takie imprezy, jak spotkania reprezentacji Polski w siatkówce, walki o pas mistrza świata w boksie, mecze w ramach klubowych mistrzostw świata mężczyzn, mistrzostwa Polski w karate, Final Four Pucharu Polski w futsalu. Odbywały się także koncerty Patrycji Markowskiej, zespołu Virgin czy Orkiestry Złotych Przebojów. Nie można także zapomnieć o takich imprezach, jak Targi Motoryzacyjne, Budownictwa, jak i Wystawy psów rasowych i kotów. Dziś swoje mecze w Stegu Arenie rozgrywają m.in. szczypiorniści Gwardii Opole i siatkarki UNI Opole.

Stegu Arena przeszła w latach 2014-2017 modernizację. Obecnie w jej okolicy trwa budowa Parku Sportu w dawnym „Cieplaku”. Wielofunkcyjna i bardzo nowoczesna hala pomieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych i niewielką trybunę. Innowacją będzie umieszczona niebawem na poziomie drugim podwieszana bieżna lekkoatletyczna. Wewnątrz stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów oraz znajdą się sale do squasha i sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym. Na zagospodarowanym terenie mają powstać także dwa boiska – Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz otwarte betonowe. Znajdziemy tam także strefę do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach, siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Zimą będzie także lodowisko. Obiekt ma być gotowy do końca 2021 roku.

Najnowsze artykuły