Studenckie imprezy pod znakiem zapytania

Wraz ze zbliżającym się wakacjami, rozpoczyna się sezon na wydarzenia kulturowe. Dużym zainteresowaniem co roku cieszą się przede wszystkim Piastonalia, Rock Opole oraz Hip-Hop Opole, których organizacja w tym roku stoi pod znakiem zapytania.

Niestety w związku z pandemią koronawirusa większość tegorocznych imprez zostaje przeniesiona lub całkowicie odwołana. Na ten moment wiadomo, że Rock i Hip-Hop Opole, które były planowane na 29-30 maja nie odbędą się.

Nieco inaczej wygląda sytuacja związana z Piastonaliami, które co roku cieszą się wielkim zainteresowaniem studentów. Decyzja dotycząca organizacji imprezy przez Politechnikę Opolską uzależniona jest od tego, czy obostrzenia zostaną zniesione do końca sierpnia. Jeśli się tak stanie, wstępna data ich organizacji to 29-30 września. Ostateczne informacje dotyczące tej części imprezy, organizowanych przez Uniwersytet Opolski, pojawią się do końca czerwca w związku ze zmianą samorządu studenckiego.

Dotychczas od kwietnia odwołane zostały takie wydarzenia, jak: Dni Opola, Piknik Strażacki, V Festiwal Książki, Triathlon Opole, Festiwal Opolskich Smaków, Lipcowy Festiwal Zdarzeń Artystycznych oraz Letnia Scena Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

Najnowsze artykuły