REKLAMA

REKLAMA

Opolscy seniorzy nie dali się nabrać na “wnuczka i policjanta”

We wtorek 16 czerwca metodą na wnuczka, członka rodziny i policjanta oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od kilkunastu mieszkańców Opola. Seniorzy nie dali się jednak nabrać i o całej sprawie poinformowali policję.

Oszuści przywoływali sytuacje, w których pilnie potrzebują pieniędzy. Rzekomy wnuczek potrzebował ich na pomoc lekarską, córka z kolei na pokrycie szkód wypadku, który właśnie miała spowodować. Seniorzy byli także nękani przez rzekomego policjanta, który domagał się od seniorów wpłaty pieniędzy, aby wykupić ich syna z aresztu. Kwoty, jakie padały często przekraczały oszczędności życia starszych osób.

Opolanie nie dali jednak wiary dzwoniących do nim oszustom, zadając szczegółowe pytania, bądź rozłączając się. Aktualnie policjanci ustalają, kto stoi za próbą oszustwa.

Pamiętajmy, ze zarówno policja jak i prawnie działające firmy i administracje nie przekazują drogą telefoniczną informacji o wypadkach i próśb o przekazaniu jakichkolwiek kwot pieniężnych. Jeżeli znajdziemy się w podobnej sytuacji, rozłączmy się z rozmówcą i zatelefonujmy do osoby, za którą podawał się dzwoniący. Skontaktujmy się również z innymi członkami rodziny, mogącymi potwierdzić lub też zaprzeczyć danej sytuacji.

Policja apeluje, aby nie działać pochopnie w emocjach. Każdorazowo w chwili wątpliwości natychmiast powinniśmy zadzwonić na numer alarmowy 112, gdzie oficer dyżurny policji udzieli informacji o dalszym postępowaniu.

Najnowsze artykuły