Tydzień na złożenie wniosku o 800+

Tylko tydzień pozostał na wypełnienie i złożenie wniosków o świadczenie 800+, aby zachować ciągłość wypłat. Od lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres rozliczeniowy.             

Jak przypomina ZUS, nowy okres rozliczeniowy w programie „Rodzina 800+” rozpocznie się już za kilka tygodni i potrwa do końca maja 2025 roku. Przelewy pieniędzy na rachunki bankowe rodziców będą realizowane od czerwca.

Rodzice, którzy nie będą zwlekać i złożą wniosek o świadczenie 800+ do końca kwietnia, zachowają ciągłość wypłat. Osobie, która obecnie pobiera świadczenie i prześle wniosek do końca tego miesiąca, ZUS wypłaci świadczenie wychowawcze w ramach nowego okresu rozliczeniowego do 30 czerwca tego roku – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Od 1 lutego br., do połowy kwietnia opolski ZUS zarejestrował ponad 65 tys. wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego, a wnioski te dotyczyły ponad 100 tys. dzieci z regionu. W całym kraju ZUS zarejestrował ponad 2,9 mln wniosków.

Wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Można to zrobić na kilka sposobów – poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Emp@tia albo swoją bankowość elektroniczną.

Zakład zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS. Można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Najnowsze artykuły