Ulica Oleska jest już przejezdna

Zakończył się remont jednej z najważniejszych ulic w mieście.

Wyremontowany został odcinek od ronda im. Pileckiego do skrzyżowania Oleskiej z ul. Okulickiego w sąsiedztwie hali Stegu Arena i wjazdu na osiedle Chabrów. Położona została nowa nawierzchnia, wytyczono ścieżki rowerowe, ułożono na nowo chodniki, a także zamontowano nowe oświetlenie. Skorzystają więc nie tylko kierowcy, ale też piesi i przede wszystkim rowerzyści. Dla nich nie było bowiem wcześniej ścieżki. Skorzystać z niej może wiele osób. Do centrum miasta jest bowiem najkrótszy dojazd z dużych osiedli: Armii Krajowej i Chabrów właśnie ulicą Oleską.

Koszt całego remontu wyniósł 5,5 mln zł. Na dużej części ul. Oleskiej był on już zakończony kilka dni temu. Przejezdny był już odcinek od skrzyżowania z ul. Okulickiego do skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich. W stronę centrum dalej nie można było przejechać, bo trwały jeszcze prace z przekładaniem sieci pod ulicą związane z budową węzła drogowego Opole Wschodnie.

Ulica Oleska jest już przejezdna, ale w jej rejonie w okolicach dworca Opole Wschodnie: przy stadionie Odry i z drugiej strony przy budynkach Uniwersytetu Opolskiego trwają cały czas prace związane z budową wspomnianego węzła Opole Wschodnie i centrum przesiadkowego. Cały czas zamknięte jest skrzyżowanie ul. Oleskiej z ul. Rataja. Ulica Rataja pozostaje cały czas nieprzejezdna.

Najnowsze artykuły